ב-1983 התאספה קבוצה ייעודית של מתנדבי הארגון לניהול פרויקטים (PMI) למטרה חלוצית – לגבש את גוף הידע בניהול פרויקטים. מאמץ זה התפתח בהמשך לסטנדרט גלובאלי בניהול פרויקטים: מדריך גוף הידע בניהול פרויקטים (A Guide to the Project Management of Body Knowledge – PMBOK® Guide). למרות שהעולם העסקי השתנה באופן מהותי במהלך העשורים, נהגים טובים של ניהול פרויקטים עדיין מהווים מניעים קריטיים של התוצאות העסקיות המצליחות ביותר. הם מוסיפים ערך, מקדמים אסטרטגיות, ומעלים את היתרון התחרותי של הארגונים.

היום, מדריך גוף הידע בניהול פרויקטים מוכר בהרחבה כסמכות המלאה ביותר של נהגים תכליתיים לניהול פרויקטים. מדוע? מפני שהוא מפותח באופן ייחודי על ידי מנהלי פרויקטים, עבור מנהלי פרויקטים. צוות ליבה של 100 עוסקים במקצוע ומתנדבים מסביב לגלובוס תורמים לכל מהדורה של ה-PMBOK® GUIDE. בשלב הטיוטה, המדריך פתוח לציבור לסקירה ולהערות, וצוות הליבה בודק כל הערה. מעל 8,500 הערות התקבלו בעת פיתוח המהדורה השישית של ה-PMBOK® GUIDE, והפכו אותו לתוצר אמיתי של קהילת מנהלי הפרויקטים, וחיוני לכל העוסקים במקצוע.

אודות המהדורה השישית

לראשונה, המהדורה השישית של ה-PMBOK® GUIDE כוללת הנחיות בדבר יישום נהגים טובים של ניהול פרויקטים עבור סביבות אג'יליות וניתנות להתאמה. הוספת הידע החדש הזה הופכת את המדריך לאחד המשאבים החזקים והגמישים ביותר עבור מנהל הפרויקט המודרני.

כל פרק (או תחום ידע) של המדריך כולל כעת ארבעה חלקי מבוא: מושגי מפתח; מגמות ונהגים מתהווים; שיקולי התאמה; ושיקולים לאימוץ סביבה אג'ילית/ניתנת להתאמה.

המהדורה השישית גם שמה דגש גדול יותר על ההיבטים האסטרטגיים והיבטי הידע העסקי של ניהול הפרויקטים, כולל דיון במסמכים העסקיים של ניהול הפרויקטים בשלושת הפרקים הראשונים. המדריך כולל פרק חדש אודות תפקידו של מנהל הפרויקט, הדן במשולש הכישורים® של מנהל הפרויקט ושל מערך הכישורים אותם דורשים ארגונים, ההופכים את מנהלי הפרויקטים ליותר תחרותיים ויותר רלוונטיים – כישורים טכניים, כישורי מנהיגות וכישורי ניהול עסקי. בנוסף מצורף נספח אודות סביבות פרויקטאליות אג'יליות או ניתנות להתאמה.

רכישת הספר הינה דרך חברת מדיה10

מהדורה 7 של הספר יצאה באנגלית, ובימים אלה אנו עובדים על התרגום שלה לעברית. המהדורה העברית צפויה לצאת באביב 2022.