פרופסור צבי רז ז"ל נולד ב-1951 בדרום אמריקה. הוא מייסד הסניף הישראלי של PMI ומאבות תחום ניהול הפרויקטים בארץ. במהלך חייו פעל רבות במטרה להטמיע את מתדולוגית ניהול הפרויקטים של ארגון ה-PMI בחברות רבות בישראל.

צבי קיבל את הדוקטורט שלו מאוניברסיטת מיזורי-קולומביה בשנת 1982. הוא ניהל תוכנית פיתוח טכנולוגיה במעבדת פיתוח תוכנה בחברת IBM בארה"ב ושימש כחוקר ומרצה באוניברסיטת אריזונה בארה"ב ואוניברסיטאות בן גוריון ותל אביב בישראל. באוניברסיטת תל אביב אף שימש כסגן דיקאן הפקולטה לניהול.

התמחותו של צבי היתה בניהול פרויקטים וניהול סיכונים, והוא נחשב לאחד מהחוקרים הטובים בעולם בתחום ניהול סיכונים. הוא חקר ובחן תפיסות ורעיונות חדשניים להבנת המושגים הרלוונטים לתחום, ועסק בהרחבת גוף הידע של ניתוח וניהול סיכונים. צבי פיתח כלים, יישומים ושיטות אפקטיביים לניהול סיכונים בארגונים בכלל ובפרויקטים בפרט.

הוא פרסם למעלה מ-60 מאמרים וכתב מספר ספרים שבין החשובים שבהם:

Risk Management, Project Success and Technological Uncertainty-

A Critical Look At Critical Chain Project Management-

Innovation Projects in Israeli Incubators: Categorization and Analysis-

כמו כן צבי ערך את המהדורה השלישית העברית של הספר "גוף הידע בניהול פרויקטים" (PMBOK) – אחד הספרים המקיפים ביותר בעולם בניהול פרויקטים.

הוא הלך לעולמו בשנת 2007 והותיר אחריו משפחה, חברים ועמיתים המומים וכואבים, אך גם גאים במורשתו ובתרומתו הרבה לתחום ניהול הפרויקטים בכל העולם.

צבי רז ז"ל

יהי זכרו ברוך.

 

בואו נשמור על קשר...


אנא הקדישו רגע מזמנכם למלא את טופס הרישום לצורך קבלת תוכן מקצועי.
זה יעזור לנו להבין את צרכיכם המדויקים ולהתאים את התכנים שלנו לדרישותיכם.