מני דלל

PMI הוא הארגון המוביל בעולם בתחום ניהול הפרויקטים. אחת הפעילויות המרכזיות של הארגון היא הכנס השנתי של המנהיגות האירופי,  LIM (Leadership Institute Meeting)

השנה התקיים הכנס בין התאריכים 11-13 באפריל 2024, בברלין, גרמניה, והיווה הזדמנות ייחודית עבור מנהלי פרויקטים ממדינות שונות מרחבי אירופה ומישראל, להתעדכן במגמות והתפתחויות חדשניות בתחום, להשתתף בסדנאות ובקבוצות מיקוד המיועדות לשיפור מיומנויות ניהוליות כגון: ניהול קונפליקטים, עבודת צוות, וקבלת החלטות אסטרטגיות, ובעיקר לחלוק ידע ופרקטיקות מוצלחות עם עמיתיהם ממדינות אחרות באירופה.

יתרון נוסף ומשמעותי בכנס בא לידי ביטוי בכך שהוא איפשר למשתתפים ליצור קשרים חדשים ולהרחיב את רשת הקשרים שלהם בקרב מנהלי פרויקטים מובילים מרחבי אירופה.

בכנס LIM 2024 הוצגו מגוון נושאים חשובים ורלוונטיים למנהלי פרויקטים, ביניהם גם פרק ייחודי, שעסק בהרחבה בהשפעות שיש לבינה מלאכותית על תחום ניהול הפרויקטים, כולל הצגת דוגמאות מהשטח והזדמנויות להטמעת AI בעבודת מנהלי הפרויקטים.

במסגרת הכנס הוצג כלי AI ייחודי של PMI שנקרא 🔸Infinity🔸

PMI Infinity הוא כלי AI המבוסס על ChatGPT 3.5. המודל אומן על מידע מקצועי נרחב הכולל גם את ספרי ,PMBOK באופן שמאפשר למנהלי פרויקטים לקבל מידע ותשובות לשאלות מקצועיות בתחום, בחודש מאי הכלי צפוי להשתדרג ולהתבסס ChatGPT 4, התרשמתי שמדובר בכלי חשוב, שצפוי לסייע למנהלי פרויקטים בעבודתם ולשדרג את יכולתם המקצועית, בוודאי לאחר שדרוג הכלי בחודשיים הקרובים.

אין ספק כי עידן הבינה המלאכותית (AI) מציב הזדמנויות מרתקות אך גם אתגרים חדשים, מנהלי פרויקטים צריכים לאמץ כלים מבוססי AI באופן מושכל, להעריך את יכולותיהם ומגבלותיהם ולהטמיע אותם באופן שיגביר את היעילות והפרודוקטיביות בארגונם.

יהיה זה נכון להניח שככל שיישומי AI ישתלבו יותר בתעשייה, מנהלי פרויקטים יידרשו ללמוד ואף לשלוט היטב בעבודה עם יישומים אלו (לפחות במובילים מבניהם) ולהבין כיצד לנצל את היתרונות שלהם, תוך התמודדות עם החסרונות והסיכונים הפוטנציאליים.

מעבר לנושא AI, הוצגו נושאים נוספים ובהם:

📌 מנהיגות שיתופית – הדגש ניתן על סוגיות של קבלת החלטות, תקשורת וניהול צוות בזמן משבר.

📌 ניהול קונפליקטים – הוצגו דרכים להתמודדות יעילה עם קונפליקטים בפרויקטים, מנהלי פרויקטים ממדינות שונות שיתפו מידע והציגו מקרים ותגובות.

📌 הנגשת תכני ניהול פרויקטים לתלמידי תיכון – חברי הנהלת הסניף הצ'כי חלקו מניסיונם בפיתוח ויישום של תוכניות להקניית מיומנויות ניהול פרויקטים בקרב תלמידי תיכון, אין ספק שיש פוטנציאל גדול להטמעת פרויקט כזה גם בארץ.

קבוצת מיקוד בנושא ניהול קונפליקטים – נציגי ישראל, סלובניה, ספרד, צ'כיה וקפריסין
קבוצת מיקוד בנושא ניהול קונפליקטים – נציגי ישראל, סלובניה, ספרד, צ'כיה וקפריסין

לסיכום,

כנס ה-LIM של PMI לשנת 2024, היווה הזדמנות ייחודית עבורי ועבור מנהלי פרויקטים מרחבי אירופה להעשרה מקצועית, למידה מניסיון העמיתים, יצירת רשת קשרים מקצועית בינלאומית וחיזוק המעמד המקצועי.

הכנס תרם וסייע למשתתפים להתמודד בהצלחה עם האתגרים המרכזיים בתחום ניהול הפרויקטים באמצעות הצגת נושאים חדשניים, שיח משותף בקבוצות מיקוד (בהם נותחו אתגרים מעולם ניהול הפרויקטים), מתן כלים יישומיים, וטיפוח מיומנויות ניהוליות.

בתקופה זו בה אנו חוגגים את חג הפסח, אחד המסרים המרכזיים הוא חשיבות העברת הידע והמסורת לדורות הבאים. בדומה לכך, בניהול פרויקטים יש חשיבות רבה בהכשרה והנגשה של תחום ניהול הפרויקטים לדור הצעיר. כפי שהוצג בכנס LIM 2024, ישנו פוטנציאל גדול להטמעת תוכניות להקניית מיומנויות ניהול פרויקטים בקרב תלמידי תיכון, כך שהדור הבא יהיה מצויד בידע ובכלים הדרושים.

אסיים עם תפילה להחזרת החטופות והחטופים לביתם בשלום, במהרה!

חג חירות שמח 🍷

הכותב הוא דירקטור לתחום האקדמי בסניף הישראלי של עמותת PMI , מרצה בקורס ניהול פרויקטים בבית הספר להייטק באוניברסיטת בר אילן ובבית הספר ללימודי תעודה במכללת Hit , סא"ל במיל' ומנהל את יחידת התעשיה וניהול של בית החולים איכילוב

מני דלל ומר משה יונה, נשיא PMI ישראל, יצגו את הסניף הישראלי של PMI בכנס LIM 2024 שהתקיים בברלין. 

בואו נשמור על קשר...


אנא הקדישו רגע מזמנכם למלא את טופס הרישום לצורך קבלת תוכן מקצועי.
זה יעזור לנו להבין את צרכיכם המדויקים ולהתאים את התכנים שלנו לדרישותיכם.