המשחקים הייחודיים והמקוריים של חברת PMzone להכשרת מנהלי פרויקטים קבועים ומזדמנים מעניקים ידע מקצועי לצד פרקטיקה מעשית, ומכשירים את הדור הבא של מנהלי הפרויקטים בדרך של חוויה וכיף

כעת משסיימתי לתכנן את מטרות הפרויקט, את סדר ביצוע המשימות, העלויות הדרושות והמשאבים העומדים לרשותי, אני יוצאת לדרך. השחקן שלי כבר התקדם כמה צעדים על הלוח, ביצע כמה משימות מתוכננות מדף הפרויקט שלי, התמודד עם קלפים של משימות לא מתוכננות וכעת הוא נחת על 'סיכון' (Risk).

כמו בחיים האמיתיים, גם במשחק הלוח 'PMzone Board Game' ישנם 'אילוצים', 'סיכונים', 'משימות' ו'אבני דרך' הממחישים באופן אותנטי את האלמנטים המהותיים שאיתם מתמודדים מנהלי פרויקטים במציאות. ה- 'PMzone Board Game' אינו עוד משחק חשיבה רגיל, מדובר במשחק מורכב, ייעודי להכשרת מנהלי פרויקטים בדרך של הנאה ואתגר.

את המשחק פיתחה חברת PMzone במשך חודשים ארוכים של תכנון, מחקר ופיתוח, ומרגע שיצא לשוק הוא זכה להצלחה ניכרת. כיום הוא משוחק כמעט בכל מכללה ואוניברסיטה בישראל ובארגונים רבים במסגרת הסדנאות של חברת PMzone. עקב הביקוש, הוציאה החברה את המשחק גם בגרסה דיגיטלית לשחקן יחיד והוא מבוקש בקרב מוסדות אקדמאים ברחבי העולם כולו.

"משחקים לפיתוח ידע ומיומנויות אצל מנהלי פרויקטים מגבירים במידה משמעותית את המעורבות ואת תוצאות הלמידה", אומרת חמוטל וייס, מייסדת שותפה בחברת PMzone, "הם מסייעים למשחקים בהם להתמודד בצורה טובה ואפקטיבית יותר עם אתגרים בעבודה האמיתית של ניהול פרויקטים, וכן לחדד את מיומנויות התקשורת והעבודה בצוות, שהן חשובות מאין כמוהן בניהול פרויקטים".

"ניהול פרויקטים בפועל, לא יכול להתבסס רק על ידע אקדמי או מקצועי. הוא חייב להיות מבוסס על התנסות בפועל. באמצעות המשחק, מקבלים השחקנים הזדמנות להתנסות באתגרים מעולמו של מנהל הפרויקט בסביבה בטוחה". אומר דניאל ציטר, מייסד שותף בחברת PMzone, "מלבד האתגרים והכיף, המשחקים של PMzone למנהלי פרויקטים מבוססים על הקונספט – '’Play the game. Learn the skills. הם מציעים תובנות חשובות לגבי המורכבות של קבלת החלטות בתנאי אי וודאות ותחת אילוצי משאבים, ומהווים פלטפורמה דינמית ואינטראקטיבית לפיתוח החשיבה האסטרטגית וכישורי הניהול של השחקנים".

חברת PMzone היא חברת בוטיק המתמחה בניהול פרויקטים ומספקת 4 סוגי שירותים בתחום: ליווי, השמות וייעוץ לארגונים וחברות, הקמת גופי PMO בארגונים: גופי תכנון ובקרה מבוססי מתודולוגיית 'PMO VALUE RING' שנרכשה ממש לאחרונה ע"י ארגון ה- PMI העולמי, הטמעת כלים לניהול פרויקטים ופיתוח מתודולוגיות לניהול פרויקטים בהתאמה אישית לארגון, והכשרות למנהלי פרויקטים מקצועיים ומזדמנים.

הכשרות למנהלי פרויקטים מקצועיים ומזדמנים

"הכשרות מנהלי פרויקטים הוא תחום מרכזי בחברה שלנו, ואנו פונים לשתי אוכלוסיות עיקריות", אומרת חמוטל וייס, "מנהלי פרויקטים מקצועיים, אותם אנו מכשירים באופן מלא למקצוע באמצעות שיטות, מתודולוגיות וכלים מקצועיים מתאימים להכשרת מנהלי פרויקטים.

"האוכלוסייה השנייה היא מנהלי פרויקטים מזדמנים "Occasional", שמנהלים פרויקט זמני בנוסף לתחום העיסוק שלהם בארגון. ההכשרה של מנהלי הפרויקטים המזדמנים היא ייעודית ומתמקדת בכלים פשוטים וידידותיים לביצוע תפקידו של מנהל הפרויקט, לצד אימוץ תפיסת התפקיד של מנהל הפרויקט".

כיצד ניהול פרויקט באופן איכותי ומקצועי משפיע על שורת הרווח של הארגון?

"כשמדובר בפרויקטים גדולים בארגונים, לרוב שוכרים מנהל פרויקט לנהל זאת, אבל אם מסתכלים על העוגה התקציבית מגלים שחלק לא מבוטל מתקציב הארגון הולך דווקא על הפרויקטים הקטנים שמנוהלים ע"י מנהלי פרויקטים מזדמנים שמעולם לא קיבלו לכך הכשרה. יש איזו ציפייה שהם ינהלו את הפרויקטים שנוחתים לחיקם באופן אינטואיטיבי, וזה כמובן אבסורד. אם נשפר את ניהול הפרויקטים הללו זה בהחלט יכול לשפר את השורה התחתונה של הארגון." אומרים ציטר ווייס.

הכשרות מיוחדות ויוצאות דופן למקצוע ניהול הפרויקטים

מה מיוחד בהכשרות של PMzone?

"הייחודיות היא בשלושה דברים משמעותיים: אנחנו שמים דגש רב על פרקטיקה שנכנסת לשימוש מהיר (בניגוד למי שמחפש הסמכת PMP פורמלית ולומד רק את התאוריה), חומרי הלימוד שלנו ייחודיים ויוצאי דופן – אנחנו מפורסמים במידה רבה בזכות הספר המקצועי שכתבנו שנקרא 'להיות מנהל פרויקט', ולבסוף האלמנט של החוויה בקורסים שלנו – אנחנו משקיעים המון ב'משחקולוגיה' ועושים שימוש משמעותי במשחקי למידה מוכרים ומקוריים שפיתחנו, ובהם גם 'משחקים רציניים' (Serious games) שהמטרה שלהם היא להקנות מיומנויות תוך כדי הנאה". אומרת וייס.

אילו משחקים יש לכם בקטגוריה הזו?

"יש לנו שלושה משחקים: משחק לוח ללימוד הגישות הקלאסיות לניהול פרויקטים. זהו משחק מורכב, ותיק, מקורי שפיתחנו ומשחקים בו כמעט בכל מכללה ואוניברסיטה בארץ. המשחק זכה להמון הצלחה והוצאנו אותו גם בגרסה דיגיטלית לשחקן יחיד, מה שמאפשר לנו לספק ערך לקבוצות מבוזרות ולשחקנים בודדים.

"את המשחק הדיגיטלי משחקים כיום גם באוניברסיטאות בעולם, כשסטודנטים מתחברים ומשחקים ובסיום מקבלים דו"ח מסכם והערות לביצועים שלהם במשחק. אם המשחק הוא חלק מתוכנית הכשרה מקיפה יותר, המנחים באוניברסיטאות יכולים לחבר את המשחק לחומר הלימוד. גם מנהלי פרויקטים ו- PMO’s בארגונים יכולים להוביל משחק כזה ולחבר אותו לתהליכי לימוד ושימור ידע מקצועי בארגון שלהם". אומר ציטר.

"יש לנו מודל בשם 'Train-The-Trainer' שבו אנו מכשירים מנהלי פרויקטים בארגונים או יועצים חיצוניים לניהול פרויקטים כדי שיעבירו את המשחק בארגונים. המאומנים שלנו משקיעים פעם אחת ברישיון להדרכה במודל, ויכולים להעביר כמה הכשרות שירצו. יש לנו כבר כמה שותפים במודל הזה בעולם, שמעבירים את ההכשרות שלהם באמצעות הכלים שלנו".

"משחק חדש יחסית שפיתחנו הוא משחק קופסה רציני ללימוד הגישות האג'יליות ללימוד פרויקטים. המשחקים שונים מאוד זה מזה. במשחק האג'ילי השחקנים לומדים את התפיסה האג'ילית, את התפקידים, את הטקסים והכלים וגם את ההבדלים בין הגישות האג'יליות לגישות הקלאסיות. לפעמים משחקים את שני המשחקים באותו יום – המשחק הקלאסי והמשחק האג'ילי ואפשר לראות את ההבדלים של המתודולוגיות והגישות לניהול פרויקטים ולבחור מה מתאים למה ומתי. אפשר להוביל את זה להרבה מקומות שונים, לקהלים מגוונים ולדרגות התמחות שונות".

"משחק קלפים חדש שפיתחנו כעת בשם 'לחישות', הוא משחק הנעה לפעולה שפונה לשכבת מנהלי הפרויקטים וגם לשכבת המנהלים שלהם, והוא כולל דיונים, משימות ומרכיב של תחרות, דבר שיוצר שפה משותפת, תרבות של למידה עקבית וחיבור ממשי לארגון. המשחק יוצא לשוק בימים אלו ממש".

איך הבנתם את הערך של המשחקים בניהול פרויקטים?

"העובדה שמשחקים הם כלי אפקטיבי מאוד ללמידה היא עניין ידוע ולא אנחנו המצאנו זאת. כל מי שגדל בעולמות של פיתוח והדרכה לומד את זה. אבל אנחנו לקחנו את זה בשתי ידיים ואת המשחק הראשון, הקלאסי, פיתחנו אחרי שחיפשנו משחק כזה ללימוד להכשרת מנהלי פרויקטים ולא מצאנו בשום מקום. אחרי שהמשחק יצא והבנו את עוצמת הביקוש והצורך, המשכנו לפתח משחקים נוספים לקהלים שונים ועם גישות שונות ומשלימות".

"בימים אלו, אנו מציעים את סדנאות המשחק ככלי ללימוד, גיבוש ויצירת חוסן ארגוני".

למידע נוסף: https://pmzone.co.il

בואו נשמור על קשר...


אנא הקדישו רגע מזמנכם למלא את טופס הרישום לצורך קבלת תוכן מקצועי.
זה יעזור לנו להבין את צרכיכם המדויקים ולהתאים את התכנים שלנו לדרישותיכם.