הכנס השנתי ה-22 של PMI ישראל, העמותה לניהול פרויקטים בישראל, שיתקיים ב-5 ביוני 2018, יעסוק בחידושים ומגמות עכשוויות בתורת ניהול הפרויקטים. מנהלים ומומחים מובילים בתחום, ממגוון מגזרים במשק, יבהירו למה כדאי למנהלי פרויקטים להישאר עם אצבע על הדופק.

הדמיה של גורדי שחקים מונחים על כף יד
ימים
שעות
דקות
שניות

תפנית מרתקת התחוללה בעולם ניהול הפרויקטים בשני העשורים האחרונים: מעבר ממתודולוגיית "מפל המים" המסורתית לגישה האג'ילית, הגמישה יותר, שנועדה לתת מענה לחוסר הוודאות ולסיכונים הנלווים לפרויקטים ארוכי טווח. גישה זו צברה תאוצה בעיקר על רקע כישלונם של רבים מהפרויקטים בתחום טכנולוגיות המידע, שרגישותם לסיכונים גבוהה במיוחד עקב הדינמיות הרבה המאפיינת תחום זה.

פרויקט הנשען על מודל מפל המים, יחולק לטור של משימות עוקבות, שלכל אחת מהן מוקצב זמן משלה. ניהול אג'ילי, לעומת זאת, יתבטא בחלוקת הפרויקט לסדרת פרויקטים קצרי טווח, במטרה לקצר את משך הזמן עד לקבלת תוצרים מהפרויקט ולאפשר תגובה מהירה לסיכונים, לשינויים ולתכתיבי השוק המשתנים.

האחיזה ההדרגתית שקנתה הגישה האג'ילית בתחום ניהול הפרויקטים ממחישה, כי תחום זה אינו שוקט על שמריו, אלא מתפתח בהתמדה בהתאם לתמורות בשוק וללקחי העבר. למעשה, מאז המעבר לגישה האג'ילית, הניב התחום בשורות רבות נוספות, בדמות התפתחויות חשובות שנוצרו במתודולוגיית האג'יל עצמה.

PMI ישראל הינה הסניף הישראלי של ארגון PMI העולמי, ארגון ניהול הפרויקטים הגדול בעולם. כמי שלקחה על עצמה להוביל ולקדם את תחום ניהול הפרויקטים בישראל, בחרה PMI ישראל להקדיש את הכנס השנתי הקרוב שלה למתודולוגיות וכלים חדשים שפותחו בעולם ניהול הפרויקטים בשנים האחרונות. בחירה זו נובעת מהכרה בחשיבות המקצועית של חידושים אלה ובזיהוי הצורך הקיים בקרב מנהלי פרויקטים בארץ בידע עדכני.

מנהלי פרויקטים בכירים ומומחים בתחום, המייצגים מגוון רחב של מגזרים במשק, יציגו וימחישו בכנס מגמות ושיטות חדשות המוטמעות כיום בעולם ניהול הפרויקטים. כמו כן, בהתבסס על ניסיונם, יחלקו המרצים עם באי הכנס תובנות אודות הדרכים ליישום שיטות אלה באופן מיטבי, תוך מקסום תרומתן לארגון.

בין השאר, יעסוק הכנס בשאיפה הגוברת ליצור סינרגיה בין פרויקטים שונים המתנהלים בארגון באמצעות ניהול תוכניות ותיקי פרויקטים ויוצגו כלים חדשים שפותחו לשם כך. כמו כן, יוצגו גישות אג'יליות נוספות המוטמעות כיום בשוק, מעבר לגישת ה-SCRUM הרווחת.
אומנם החידושים העיקריים בעולם ניהול הפרויקטים בעשורים האחרונים נולדו כמענה לאתגרים בניהול פרויקטים בתחום טכנולוגיות המידע, אך כיום הם מיושמים בתחומים רבים נוספים, ובכלל זה ענפים מסורתיים כגון תשתיות ובנייה. יתר על כן, חלק מהחידושים אף זולגים החוצה מעולם ניהול הפרויקטים כהגדרתו המסורתית. כך למשל, ניתן לאמץ גישה אג'ילית לשם קיצור תהליכי ניהול רכש או לייעול תהליכי גיוס עובדים בעולם משאבי האנוש, ואף לצורך ניהול ארגונים.

אחת ממטרות הכנס היא להבהיר כי הגישות והכלים החדשים שפותחו בעולם ניהול הפרויקטים בשנים האחרונות אינם נחלתו הבלעדית של תחום טכנולוגיות המידע. בכנס יומחש כיצד חידושים בתורת ניהול הפרויקטים עשויים לשרת פרויקטים בתחומים נוספים מלבד טכנולוגיות מידע, ויוצגו דרכים ליישום חידושים אלה במגוון ענפים ותחומי פעילות. מנהלי פרויקטים מכל המגזרים, וכן אנשי מקצוע נוספים עם זיקה לתחום, יוכלו להפיק תועלת מהכנס ולהעשיר בזכותו את ידיעותיהם המקצועיות.

הפצת ידע וחדשות בתחום ניהול הפרויקטים היא מטרה מרכזית ש-PMI העולמי ו-PMI ישראל הציבו לעצמם, ואנו פועלים לשם כך במגוון דרכים וערוצים. הכנסים השנתיים שאנו מארגנים מצטרפים לימי עיון ופורומים ש-PMI ישראל מקיימת באופן שוטף כדי לחשוף מנהלי פרויקטים לידע מקצועי עדכני מפי מנהלי פרויקטים בכירים, מומחים ויועצים מובילים בתחום.

בימים אלה, אנו שוקדים על תרגום הגרסה השישית והחדשה של גוף ניהול הידע ה-PMBOK, שמפרסמת PMI העולמית. הגרסה החדשה, המתייחסת גם להיבטים של ניהול אג'ילי, תוכל לשמש מנהלי פרויקטים להכוונה והעשרה מקצועית.

הנכם מוזמנים לבוא ולקחת חלק ביום גדוש הרצאות וחווית, בו תפגשו את עמיתים למקצוע ותחלקו עימם את ניסיונכם ואת הדילמות איתן אתם מתמודדים. יום של יציאה מהשגרה בה אנו נמצאים וחשיפה לחשיבה קצת אחרת.
נתראה בכנס.

ד"ר טל אספיר, נשיא PMI ישראל
ד"ר טל אספיר, נשיא PMI ישראל
כל הפוסטים של טל
שיתוף
ציוץ
פרסום

בואו נשמור על קשר...


אנא הקדישו רגע מזמנכם למלא את טופס הרישום לצורך קבלת תוכן מקצועי.
זה יעזור לנו להבין את צרכיכם המדויקים ולהתאים את התכנים שלנו לדרישותיכם.