המפגש השמיני של פורום ניהול פרויקטי בינוי ותשתיות נערך בתאריך 15.3.17 במשרדי חברת "נתיבי גז" [נתג"ז] בתל אביב; תודתנו לנתג"ז על שנאותה לארחנו ביד נדיבה זו הפעם השניה, ועל עזרתם הרבה של נתי מנוס, מנהל מחלקת תכנון ושל רקפת בן-אריה הכהן, ה- PMO, שניהם משתתפים קבועים בפורום.
המפגש התמקד הפעם בשני נושאים: [1] הגרסה החדשה והעדכנית של הנספח ל- PMBOK לענף הבניה והתשתיות, ו- [2] תרשימי זמן מרחק, Time-Distance Diagrams.
במפגש פורום נכחו כ- 40 משתתפים העוסקים בתחום ניהול פרויקטים בתחום הבינוי והתשתיות, מתוכם כ- 20 מוסמכי PMP וחברי PMI.

בחלק הראשון של המפגש הציגה חגית לנדמן, חברת הועדה לסטנדרטים של PMI העולמית, את הגרסה המעודכנת של הנספח לענף הבניה והתשתיות, המהווה כרך הרחבה ל- PMBOK. הנספח מתמקד בכל המאפיינים והתהליכים הרלבנטיים ספציפית לענף הבינוי, בהתאמה לתחומי הידע המוכרים ב- PMBOK, ומשלים בכך תמונה מלאה ומקיפה של המתודולוגיה לניהול פרויקטים בענף ייחודי זה.

בחלק השני של המפגש הציג טוני לופו, PMP, מהנדס אזרחי, יועץ לוחות זמנים ומומחה בהנדסה פורנזית, את השיטה לניהול לוחות זמנים בפרויקטים אורכיים המכונה תרשימי זמן-מרחק, או תרשימי זמן-מיקום [Time-Distance, Time-Location or Time Chainage Diagrams].
השיטה הייחודית הוצגה באמצעות כלי בשם Tilos (Time Location Systems) , שמטרתו להציג באופן ויזואלי את לוח הזמנים של הפרויקט בשני מימדים – מימד הזמן [המוכר והרגיל] בצד מימד המיקום הגיאוגרפי. בנוסף הכלי מציג באותה תצוגה גם נתיב קריטי, משאבים, קצבי עבודה, תזרים כספי ומבטים רבים נוספים.

שקופית קודמת
שקופית הבאה

בחלקו השלישי והאחרון של המפגש הציג ספי הכהן, PMP,  מומחה לתכנון ובקרה של מגה פרויקטים בענף הבינוי והתשתיות, את אופן היישום של לוחות זמנים בפרויקט הקו האדום של הרכבת הקלה בתל אביב. המדובר בתוכנית ענקית, המורכבת מעשרות יישויות פרויקטליות במספר רבדים הירארכיים, כאשר הלו"ז מנוהל באמצעות ארכיטקטורה בת ארבע רמות. אחת הרמות העליונות של הארכיטקטורה מיישמת תרשימי זמן-מרחק, ואלה משמשים כיום את כל הגורמים המעורבים בפרויקט – קבלנים, חברות ניהול, המזמין, חברת הבקרה ומשרדי הממשלה הממונים על הפרויקט.

רשמה: עינת לוי
שיתוף
ציוץ
פרסום

בואו נשמור על קשר...


אנא הקדישו רגע מזמנכם למלא את טופס הרישום לצורך קבלת תוכן מקצועי.
זה יעזור לנו להבין את צרכיכם המדויקים ולהתאים את התכנים שלנו לדרישותיכם.