PMI ישראל מתכבדת להזמינך לסיור בירושלים מזווית של ניהול פרויקטים, המתמקד בפרויקט בניית בית המקדש השני ע"י המלך הורדוס לפני כ- 2000 שנים.

הסיור, שאורגן על ידי גלית יסקרביץ-טיץ, סגנית נשיא לקשרי תעשיה וממשל, יתקיים ביום רביעי 27 למרץ 2019, בין השעות 9:00-16:00

מהלך הסיור:

הסיור מתחיל מהטיילת בארמון הנציב, מנקודת תצפית על כל ירושלים. מהתצפית של ארמון הנציב ניתן לספר את הסיפור המתגלגל של בית המקדש: הקשר של אברהם להר מוריה ומשם הבחירה של הר מוריה כמיקום של בית מקדש מתקופת שלמה עד מלך הורדוס. וגם את התרחבות העיר כולה סביב בית המקדש, מעיר דוד עד החומות הצפוניות הרחוקות של העיר.
אנו ממשיכים משער יפו. שם מתגלים שרידים ארכיאולוגיים המעידים על המצור על ירושלים, אותו מצור שהוביל לחורבן בית המקדש השני בשנת 70 לספירה.
משם נמשיך לחצר של מצודת דוד, האתר המקורי שבנה המלך הורדוס בזמנו. ממצודה זו, המלך הורדוס שלט, יזם ופיקח על פרויקט חייו – בניית בית המקדש השני.
דרך שער ציון, הסיור ממשיך מזרחה וחושף ממצאים ארכיאולוגיים של מה שהיווה פעם את רשת האקוודוקטים המקורית של ירושלים שבנה הורדוס לטובת בית המקדש. אקוודוקטים אלה הובילו מים מתוקים למרחק של 20 ק"מ – מבריכות שלמה ועד להר הבית עצמו.
צמוד לעיר דוד, התגלה חלק מרשים של מערכת ניקוז תת קרקעית שהובילה כמויות אדירות של מים מהר הבית לנחל קדרון. צמוד ליער דוד, נחשף פתח לתעלה העתיקה, ודרך התעלה המרשימה הזאת, אנו עולים למפלס העלין של הטיילת המקורית מלפני 2000 שנה שהיא ממוקמת סמוך לבסיס של הר הבית.
בשלב זה, אנו מוצאים את עצמנו בשטח הפתוח של "מרכז דודסון" במרגלות הר הבית. שם מתגלים אוצרות מופלאים של ממצאים ארכיאולוגיים אשר ביחד מרכיבים את תמונת הפרויקט הלאומי, פרויקט המכונן את מרכז היצירה של הזיכרון הקולקטיבי של העם היהודי.
הסיור משלב את התערוכה המרשימה של החפצים העתיקים ב"מרכז דוידסון". נסייר סביב הממצאים הארכיאולוגיים הפזורים לאורך החומה הדרומית והמערבית של הר הבית המקורי, הר הבית אשר הקיף את הר מוריה הקדוש.
ב"מרכז דוידסון" משתמשים במודל וירטואלי אינטראקטיבי (תוכנת סימולציה) של הר הבית, אשר משלים את התמונה המלאה של הפרויקט הלאומי, כפי שניצב במלוא הדרו בימי בית שני. סימולציה זו, מרכיבה את סיפורו המושלם והמפואר של בניית בית המקדש השני – אירוע מכונן בהיסטוריה של העם היהודי. אתר הר הבית, יחד עם בית המקדש, היה מוכר כאחד מפלאי העולם הקלאסי.
הסיור מסתיים בהליכה חזרה אל שער יפו דרך הרובע היהודי. בדרך נחשף לממצאים נוספים אשר ישפכו אור על אחד מנפלאות הבנייה של העם היהודי בזמן התנ"ך.

סיור זה שונה מסיור תיירותי ובמהלכו יש דגש על עקרונות של ניהול מודרני בכלל וניהול פרויקטים בפרט. במהלך הסיור יש דוגמאות רבות המתייחסות לעקרונות כגון: הבנת הצורך, SYSTEM OF SYSTEMS , ומחזור חיי מערכת ועוד.

מספר המקומות מוגבל, נדרשת הרשמה מראש וקבלת אישור השתתפות במייל.
עלות לחבר עמותה 50 ₪, עלות למי שאינו חבר עמותה היא 100 שח
הארוע יקנה 7 נקודות PDU

על המדריך
לואיס טריגר פיתח סיור מיוחד במינו, סיור זה פותח כחלק מההכשרה הפורמאלית של מערך קציני הפרויקטים של חיל האוויר והמשיך להיות חלק אינטגראלי מלימודי קורסי ניהול פרויקטים עבור מגוון ארגונים שונים.
הסיור משלב את ניסיונו של לואיס בתחום שיטות ניהול מתקדמות כולל ניהול פרויקטאלי (מרצה בתוכניתMBA אוניברסיטת ת"א), ומנחה ויועץ עבור השוק העסקי. כמו גם את ניסיונו הקודם כמורה דרך. שני תחומי ההתמחות יוצרים חוויה מיוחדת של ביקור מחדש בית המקדש ההרודיאנית מנקודת המבט של ניהול מודרני בכלל וניהול פרויקטאלי בפרט.

משך הסיור
7 שעות
הסיור יכלול כיבוד קל לארוחת בוקר. מומלץ להביא כריכים לארוחת צהריים.

שיתוף
ציוץ
פרסום