עקרונות לניהול פרויקטים ניתן למצוא כמעט בכל מקום, וגם במקומות שלא הייתם מצפים למצוא אותם, כגון: בסרטי קולנוע, בתוכניות טלוויזיה ואפילו במשחקים.

בין משחקי הווידאו (משחקי מחשב וקונסולות) תמצאו משחקים רבים שכל הווייתם מבוססת על ניהול פרויקטים על אף שמרבית השחקנים לא מבחינים בכך, וככל שמשחקים בהם מגלים עד כמה הכרחי להבין בניהול פרויקטים כדי לצלוח את המשחק.

להלן 3 משחקי וידאו שתוכלו ללמוד מהם על ניהול פרויקטים

Minecraft

Minecraft / צילום: Nintendo
Minecraft / צילום: Nintendo

Minecraft אשר פותח על ידי אולפני Mojang והושק בשנת 2011 הוא משחק הווידאו הנמכר ביותר בהיסטוריה עם למעלה מ-238 מיליון עותקים שכבר נמכרו וכמעט 140 מיליון שחקנים פעילים חודשיים, נכון לשנת 2021. המשחק זמין בכל פלטפורמות המשחק – Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, iOS, Android ו-Windows.

על המשחק: השחקנים ב- Minecraft חוקרים עולם תלת-ממדי שנוצר באופן פרוצדורלי עם שטח כמעט אינסופי, מוצאים ומחלצים חומרי גלם, כלי יצירה ופריטים ובונים בעזרתם מבנים, מכונות לעבודות עפר ועוד. בהתאם למצב המשחק שבחרו, שחקנים יכולים להילחם בהמון עוין, כמו גם לשתף פעולה עם שחקנים אחרים באותו עולם או להתחרות בהם. מטרת המשחק היא לבנות תשתיות מדהימות של בתים, חצרות, גנים, ועוד, לאכלס בהם בעלי חיים שונים ולעבור בין מצבי יצירתיות ומצבי הישרדות.

עקרונות ניהול הפרויקטים: הדמות שלך במשחק Minecraft מובילה אותך לנהל את המשאבים שלך ולנצל אותם ביעילות לבניית תשתיות כשניהול הפרויקטים במשחק מתחיל בניהול נכון של משאבים, עובר דרך החלטות תכנון ועיצוב המבנה, ועד לבנייה בפועל.

רוצים לשחק? היכנסו לכאן: https://www.minecraft.net/en-us

Shadow of War

Shadow of War /צילום: Youtube
Shadow of War /צילום: Youtube

Shadow of Mordor הוא משחק אקשן-הרפתקאות משנת 2014 שפותח על ידי Monolith Productions ופורסם על ידי Warner Bros. Interactive Entertainment.

על המשחק: המשחק הוא סיפור מקורי המבוסס על האגדה שיצר ג'. ר. ר. טולקין ומתרחש בין אירועי הטרילוגיות של ההוביט ושר הטבעות. השחקן שולט בטליון – ריינג'ר גונדוריאן שנקשר עם זעמו של האלף אדון סלברימבור, כשהשניים יוצאים לנקום את מותם של יקיריהם. במהלך המשחק השחקנים נלחמים בקרבות ומשתמשים ביכולות זעם כדי לתמרן להילחם באויבים. במהלך המשחק תילחמו דרך מורדור ותחשפו את האמת של הרוח המחייבת שלכם   תוך שתגלו את מקורותיהן של טבעות הכוח, תבנו את האגדה שלכם, ובסופו של דבר, תתמודדו עם הרוע של סאורון בכרוניקה החדשה של הארץ התיכונה.

עקרונות ניהול הפרויקטים: המערכת מאפשרת לך לתעדף את האויבים שלך, להתחזק, לקבל יכולות וציוד טוב יותר תוך כדי עבודה, לשכלל את הגישה והטכניקות שלך באמצעות מתודולוגיות – ממש כמו בניהול פרויקטים, בזמן שאתה צועד לקראת המטרה הסופית במשחק.

רוצים לשחק? היכנסו לכאן: https://store.steampowered.com/app/241930/Middleearth_Shadow_of_Mordor/

Portal

Portal / צילום: Youtube
Portal / צילום: Youtube

למשחק Portal יש שתי גרסאות, ואנו מתייחסים כאן לגרסת המשחק משנת 2007. מדובר במשחק פלטפורמת פאזל שפותח ופורסם על ידי Valve והוצע עבור הקונסולות The Orange Box, Windows, Xbox 360 ו-PlayStation 3, ומאז הועבר למערכות אחרות, ביניהן: Mac OS X, Linux, Android (דרך Nvidia Shield), ו-Nintendo Switch. פורטל זכה לשבחים כאחד המשחקים המקוריים ביותר של 2007, למרות הביקורות על משך הזמן הקצר והסיפור המוגבל שלו. הוא זכה לשבחים על המקוריות, המשחק הייחודי והסיפור האפל שלו עם סדרה הומוריסטית של דיאלוגים.

על המשחק: Portal מורכב מסדרה של חידות שיש לפתור על ידי טלפורטציה של דמות השחקן וחפצים פשוטים באמצעות "אקדח הפורטל" – מכשיר שיכול ליצור פורטלים בין-מרחביים. דמות השחקן, צ'ל, מאותגרת על ידי בינה מלאכותית בשם GLaDOS (מערכת הפעלה גנטית) להשלמת כל פאזל עם הבטחה לקבל עוגה כאשר כל הפאזלים יושלם. הפיזיקה הייחודית של המשחק מאפשרת לשמור על אנרגיה קינטית דרך פורטלים, מה שמצריך שימוש יצירתי בפורטלים כדי לתמרן דרך תאי הבדיקה.

עקרונות ניהול הפרויקטים: Portal הוא משחק הווידאו הקלאסי לפתרון בעיות, חידות ומשימות כדי להצליח. זה מצריך כישורים מערכתיים, ראיית התמונה כולה ותכנון מוקפד, בדומה מאוד ליסודות ניהול פרויקטים.

רוצים לשחק? היכנסו לכאן: https://store.steampowered.com/app/400/Portal/

בואו נשמור על קשר...


אנא הקדישו רגע מזמנכם למלא את טופס הרישום לצורך קבלת תוכן מקצועי.
זה יעזור לנו להבין את צרכיכם המדויקים ולהתאים את התכנים שלנו לדרישותיכם.