הארגון הבינלאומי PMI לניהול פרויקטים כולל היום כמיליון מנהלי פרויקטים מרחבי העולם והוא מציע מבחני הסמכה למקצוע ששומרים על רמתו. ההסמכה המקובלת בישראל הוא מבחן ה-PMP, בטכניון היחידה ללימודי המשך מכינים את הסטודנטים להצלחה במבחן ומקנים את הידע המקצועי.

"הארגון הבינלאומי PMI, ראשי תיבות של Project Management Institute נוסד בשנת 1969 על ידי קבוצה של יוצאי NASA שעסקו בפרויקטי השיגור הגדולים לחלל והחליטו לקחת את הידע שצברו שם ולמסד אותו בתוך עולם ניהול הפרויקטים. היום הוא מונה כמיליון חברים שעוסקים בניהול פרויקטים באופן מקצועי ברחבי העולם" מספר שי שרגל, לשעבר נשיא הארגון בישראל, "הארגון למעשה קבע את הסטנדרט שמוביל את עולם ניהול הפרויקטים והוא הפך גם לתו תקן מוכר של מכון התקנים האמריקאי (ANSI)".

כדי לשמור על רמת המקצוענות הארגון ייסד תוכניות הסמכה, מתוך מחשבה שכמו שיש מבחני הסמכה למקצועות עורכי דין או רואה חשבון, צריכה להיות הסמכה גם למנהלי פרויקטים. ישנן שלוש רמות של הסמכה והוכחת יכולות מקצועיות, לא רק ברמת הידע אלא גם בהקניית כלים אופרטיביים שיגדילו את הסיכויים להצלחתו של פרויקט. ההסמכה המקובלת בישראל היא מבחן ה- PMP שניתן להתכונן אליו במסגרת הקורס מתודולוגיות מתקדמות בניהול פרויקטים והכנה למבחן ה-PMP שמציע הטכניון היחידה ללימודי המשך.

"הקסם בענין הוא שבגלל שזה תקן של מכון התקנים הוא מתעדכן מדי שנתים. כל עדכון גרסה עובר בין החברים של הארגון בעולם. זה תקן של אלף עמודים, חברי הארגון קוראים ומעבירים הערות אם ישנם. צוות בינלאומי של שישים אנשים אוספים את ההערות ומקבצים לתוך מסמך מעודכן."

איזה חברות בישראל דורשות מהמועמד למשרת ניהול פרויקטים הסמכה?  
"זה לא חוק מדינה שצריך את ההסמכה אבל זה הולך ומאומץ על ידי כמעט כל החברות הטכנולוגיות בישראל וגם נכנס לתוך השירות הציפוי וגופי המידע. זה מבחן קשה שאורך ארבע שעות ויש בו 200 שאלות אמריקאיות, אפשר להבחן בעשר שפות."

בקורס PMP מכינים את הסטודנטים למבחן
"בטכניון אנחנו עוברים את כל תהליך ההכנה כדי לעבור את מבחן ההסמכה בהצלחה. מי שאחראי לכך היא החברה שלי, RBS PROJECTS ובמסגרת הקורסים שאנחנו מעבירים הכשרנו כבר למעלה מעשרים אלף מנהלי פרויקטים בישראל. מי שמלמד בקורס בערב עוסק בניהול פרויקטים בבוקר, אלה אנשים שנותנים את הידע והניסיון שלהם לסטודנטים."

איזה טיפוס צריך להיות מנהל פרויקטים מהוקצע?
"הוא צריך להיות סופר מן; בעל כישורים בינאישים גבוהים, בעל כישורי תקשורת, להכיר את החומר המקצועי היטב, להיות מנהיג, להיות מסוגל להפעיל ולהניע אנשים, להתעדכן כל הזמן בחומרים מקצועיים ולהיות גם פסיכולוג. ברור שאין אחד שהוא באמת הכל אבל חשוב שמנהל פרויקטים ידע לקבל החלטות בתנאי אי וודאות."

וזה מקצוע מתגמל?
"כן. זה מקצוע מתגמל. בארצות הברית עשו סקר וראו בו שמי שעובר את ההסמכה PMP משתכר עשרה אחוזים בממוצע יותר ממנהל פרויקטים שאין לו את ההסמכה הזאת. "

 

קורס מתודולוגיות מתקדמות בניהול פרויקטים והכנה למבחן ה PMP ייפתח בקמפוס הטכניון בחיפה בתאריך 6.11.18 ובקמפוס שרונה בתל אביב בתאריכים: 29.10.18 (לימודי ערב) ו- 25.11.18 (לימודי בוקר).
הקליקו לפרטים מלאים והרשמה או התקשרו 04-8295050

שיתוף ב facebook
שיתוף
שיתוף ב twitter
ציוץ
שיתוף ב linkedin
פרסום