ניצן מירבשם מלא:
ניצן מירב

שנות ניסיון בניהול פרויקטים:
20

תפקיד נוכחי:
יועץ ומנהל פרויקטים באגף טכנולוגיות ברשת מלונות דן

כמה מילים על עצמי:
בשנת 1998, בשלהי שירות בן 15 שנים ביחידה 8200, ולאחר שהשלמתי תואר ראשון ותואר שני במדעי המחשב, הוצע לי לנהל את פרויקט האגירה והאחזור הגדול שהקימה היחידה באותם ימים. נעתרתי לאתגר מתוך הסתייגות פנימית שעוד אשוב במהרה לעולם הפיתוח והמחקר… לא כך היה. תוך פחות משנה נשביתי בקסמי עולם ניהול הפרויקטים. נחשפתי ליופי, לעוצמה ולקסם היצירה של פרויקט פיתוח מוצר טכנולוגי. תוך זמן קצר החלטתי שהמקצוע שלי יהיה ניהול פרויקטים טכנולוגיים. הבנתי שפיתוח מוצר טכנולוגי יציב ומוצלח חייב להישען על יסודות ניהול מוצקים. התחלתי ללמוד ממה שהיה זמין לי באותה עת. למדתי נוהל מפתח, מודל מפל המים, תורת האילוצים, ואת ה-PMBOK בגרסאותיו הראשונות. לאחר השחרור מהצבא מוניתי לסמנכ"ל פרויקטים בבית תוכנה, לראש אגף פרויקטים ב-ECI, הקמתי חברה שעסקה בפרויקטי פיתוח, וניהלתי במשך 5 שנים פרויקטי פיתוח ואינטגרציה עבור מיקרוסופט ישראל. ב-3 השנים האחרונות אני מנהל פרויקטי פיתוח ואינטגרציה עבור רשת מלונות דן. בשלב זה של חיי הייתי אומר שההתמחות שלי היא ניהול פרויקטי פיתוח ואינטגרציה טכנולוגיים.

לארגון ה-PMI הצטרפתי כחבר בשנת 2003

התנדבות בעמותה:
אני מתנדב בעמותה מזה כשנה. אני מוביל ביחד עם גלית יסקרביץ-טיץ את הפורום למיומנויות רכות בניהול פרויקטים.

המלצה על אתר:
בשנת 2016 השלמתי את לימודיי כמאמן אישי התפתחותי במכללת אימושן ברמת גן. היום אני מיישם באופן נרחב כלים אימוניים בתפיסת הניהול שלי, בצד המיומנויות הקלאסיות של ניהול פרויקטים. אני ממליץ לכל מנהל פרויקטים להיחשף לעולם האימון האישי. האתר המומלץ על ידי הוא האתר של מכללת אימושן

הנושא החם בעיניי בתחום ניהול הפרויקטים:
הוא יצירת סנתיזה בין עולם הניהול הקלאסי להתפתחות אישית. דור ה-Y ואלה שבאים אחריו מחפשים צמיחה והתפתחות במסגרת עבודתם, במובן המקצועי ובמובן האישי. במיוחד אלו הפונים לפיתוח טכנולוגיה. אני מאמין שעלינו למצוא שיטות ניהול שמצד אחד "יעשו סדר", ומצד שני יהוו מוקד להעצמה והשראה לצעירים ולצעירים ברוחם, הצוותים הטכנולוגיים שעושים את העבודה.

טיפ/השראה:
החזון שלי הוא להפוך כל פרויקט מארוע השרדותי, הנתון ללחצי זמן/תכולה/תקציב, לארוע מעצים, שבו התחושה היא שהכל אפשרי!

שיתוף ב facebook
שיתוף
שיתוף ב twitter
ציוץ
שיתוף ב linkedin
פרסום