אבי רוזנברגשם מלא:
אבי רוזנברג

שנות ניסיון בניהול פרויקטים:
כ- 35 שנות ניסיון בניהול פרויקטים.

תפקיד נוכחי:
בשלב זה בחיים- גם מנהל פרויקטים בחברות סטארט-אפ בהן אני פעיל, גם מרצה לניהול פרויקטים באקדמיה, וגם בעל חברת ייעוץ לנושא פרויקטים וניהולם. במשך כמעט 25 שנים, בתפקידים שונים בשרות קבע (אל"ם במיל.), ניהלתי מערכות תחזוקתיות, במקביל לפעילות פרויקטאלית ענפה,הן בארץ והן עם גופים בארה"ב- אזרחיים וצבאיים.

כמה מילים על עצמי:
מהנדס חשמל, בוגר הטכניון, ובעל תואר שני במנע"ס- ניהול טכנולוגיות, מאוניברסיטת ת"א. מוסמך להובלת אירועי קייזן, צוותי שיפור בשיטת ה- TQM, וגם "יונה" מדופלם ממכון גולדרט. נהנה מחופשות ומעבודה בגינה, אבל מוצא גם שמרתק להמשיך ללמוד במסגרות שונות. זכיתי ללמוד ממרצים כמו פרופ' בועז רונן, פרופ' גלוברזון, וגם להשתתף בסדנאות של ד"ר גולדרט ז"ל, במקביל לסמינרים והשתלמויות בארץ ובחו"ל בנושא LEAN, AGILE ועוד.

התנדבות בעמותה:
לכנסים של העמותה נחשפתי עת חיפשתי מקומות בהם קצינים תחת פיקודי יוכלו להראות הישגים במימוש מתודות ניהול פרויקטים, ומצאנו שכנסי ה – PMI הם מקום טוב ללמוד וללמד. עם הפרישה משירות קבע, למדתי מספר קורסים בתחום הלוגיסטיקה, ושם לשמחתי למדתי אצל פרופ' צבי רז ז"ל. הוא שאל אם אהיה מוכן "להציל" את התרגום לעברית של המהדורה השלישית של ה PMBOK. לאחר מכן הפכתי גם להיות עוזר הוראה שלו, והוא דירבן אותי להתנדב לעמותה, אותה ייסד כ- 10 שנים קודם לכן. מאז, כבר למעלה מ-10 שנים, אני פעיל בעמותה. תשע שנים- 3 קדנציות- כסגן נשיא לכספים, חבר בצוות התרגום של מהדורות הPMBOK, משתתף בכנסי עידוד הטכנולוגיה של משרד החינוך, ובכינוסים העולמיים של PMI.

המלצה על אתר או בלוג:
אני מאד אוהב את האתר של Oliver Lehamann, ואף ניפגשתי איתו מספר פעמים בגרמניה. לדעתי הרמה המקצועית של האתר גבוהה מאד, עדכנית, ומציגה זוויות חדשות בניהול פרויקטים.

הנושא החם בעיניי בתחום ניהול הפרויקטים:
נהול בעלי ענין בפרויקטים וירטואליים, בצוותים עולמיים, בהם את חלק מבעלי הענין המהותיים אף לא תיפגוש אף פעם פיזית במהלך הפרויקט. אתגר מהותי, וצריך עוד לטייב ולעדכן את הכלים לניהול זה.

שיתוף ב facebook
שיתוף
שיתוף ב twitter
ציוץ
שיתוף ב linkedin
פרסום