תפריט

Home

אירועים קרובים

אפריל 2018
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

סקירת ערב העיון על ניהול פרויקטים גלובאליים במכללת אורט בראודה

ביום שני, ה-26.05.2014 התקיים לראשונה ערב עיון בשיתוף העמותה לניהול פרויקטים בישראל PMI והמכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל. למפגש הגיעו כ- 50 משתתפים וביניהם סטודנטים, אנשי סגל וחוקרים מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול, ומנהלי פרויקטים מקצועיים חברי PMI ישראל בצפון ובכלל.

 

את ערב העיון פתח המנחה, אינג' אבי שרייבר, מרכז ההתמחויות במחלקה להנדסת תעו"נ ומרצה במחלקה בקורס "ניתוח כדאיות פרויקטים", בקבלת פנים חמה לאורחים. ד"ר תמר גדריך, ראש המחלקה להנדסת תעו"נ באורט בראודה, ברכה את הבאים והציגה את מגוון תחומי הלימוד וההתמחויות שמציעה המכללה בכלל והמחלקה להנדסת תעו"נ בפרט, לסטודנטים הלומדים בה לתואר ראשון ושני, בדגש על ההתמחות בתעשייה שמהווה את אחת מפעילויות הדגל של המחלקה. ד"ר גדריך הזמינה את נציגי המפעלים וארגוני השירותים ליצור קשר עם המחלקה לשיתוף פעולה עתידי. מר אלכס דן, נשיא PMI ישראל ברך גם הוא את המשתתפים והזמין אותם לקחת חלק בפעילויות העמותה המתקיימות בצפון ובכל הארץ. אלכס הציע למשתתפים לקחת חלק בכנס השנתי ובפעילויות המחקר המיועדות לקידום הידע המשותף בין אקדמיה לתעשייה. שיתוף הפעולה בין PMI ישראל לבין מוסדות להשכלה גבוהה בישראל מיועד להעניק תשתית לדיונים בתחומי עניין שונים של ניהול פרויקטים, להעשיר את הידע ולהרחיב את הרשת החברתית-מקצועית של העוסקים בתחום.

ערב העיון היה מורכב משתי הרצאות שכל אחת מהן בחנה את הנושא של ניהול פרויקטי גלובאליים מנקודת מבט שונה.

                                      

ראשון המרצים היה מר עמי הראל, מנכ"ל פלסן (ישראל) לשעבר, שבאמצעות סקירה מרתקת ותיאור אירועים מעברו העשיר, ניסה לתת תשובה חד משמעית שלילית לשאלה – האם בפרויקט גלובאלי רק השפה שונה?! [לינק למצגת: Ami Harel - Global Projects Management]

עמי סיפר על פרויקטים מורכבים שבהם לקח חלק פעיל ואף הוביל במקומות שונים בעולם וכיצד בכל אזור בעולם נתקל ביחס שונה, בתגובות ובהתנהגויות שונות, שהשפיעו על הפרויקט ועל מידת הצלחתו. הוא סיפר כיצד מגדירים את תכולת הפרויקט, מנהלים את השינויים בתכולה תוך כדי הפרויקט, כיצד מתמחרים את הפרויקט ומנהלים משא ומתן, וגם כיצד מנהלים סיכונים בפרויקט, בודקים ומאשרים את התוצר המתקבל בסיום הפרויקט בתרבויות שונות ובסביבות עסקיות מוכרות יותר ופחות.

בחלק השני של הערב, ד"ר סטפן דויטש, המנהל האקדמי של ארגון מנהלי הרכש והלוגיסטיקה בישראל, בחן את הפן התרבותי של ניהול פרויקטים גלובליים [לינק למצגת: Stefan Deutsch - InterCultural Project Management] והתחיל דווקא בסיפור די עתיק על התותח שהבקיע את חומות קונסטנטינופול. מכאן המשיך סטפן לתיאור ההיבטים השונים של העברה טכנולוגית הכרוכה ברכש ופיתוח במדינות נוספות והזכיר בדבריו את הפרויקטים המאתגרים של פיתוח הנץ, הלביא, החץ, וכיפת ברזל. בכל אחד מפרויקטים אלו ובאחרים באים לידי ביטוי האתגרים בעבודה משותפת בין גורמים ממקומות שונים בעולם, מתרבויות עסקיות שונות, ומרקע אישי אחר וכל זאת במטרה לפתח מוצר חדשני המבוסס על ידע עשיר וייחודי cialis without prescription. סטפן תיבל את דבריו בסיפורים היסטוריים, בתיאורי פרויקטים מוכרים אך שאינם ידועים, וסיים בסדרת שאלות מפתח וביניהן: איך לתקשר? איך להעריך? איך לשכנע? איך להוביל? ולכל אחת מהן נתן תשובה משעשעת אך מאד רצינית.

בדבריהם של עמי ושל סטפן עבר כחוט השני הדגש על חשיבותה של התקשורת והשפעתה על הצלחת הפרויקט, בייחוד בפרויקטים גלובאליים. עבודה בפרויקט גלובאלי מחייבת שותפות המבוססת על אמון ושיתוף פעולה בין מספר גורמים שתרומתו של כל אחד מהם צריכה להיות משמעותית לטובת הפרויקט ולהפקת המוצר הסופי שלו.

                              

ערב העיון הראשון בשיתוף העמותה לניהול פרויקטים בישראל PMI והמכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל סוכם בהצלחה רבה וכנקודת מוצא לערבי עיון נוספים בעתיד.

תודה לד"ר תמר גדריך מהמכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה שסייעה בייזום ובארגון ערב העיון ושבתמיכתה זכינו לאירוח נעים ומזמין במכללה. תודה לגב' תמי פרץ, סגנית נשיא לאירועים ולמר תומר יונה, מזכיר העמותה, על הסיוע בארגון הערב ובתיאום בין כל הגורמים השונים. תודות למרצים: מר עמי הראל וד"ר סטפן דויטש שהעניקו מניסיונם ושיתפו בידע הרב שלהם, וכמובן – תודה לכל מי שהגיע למפגש.

להתראות בערב העיון הבא.

ד"ר ורד הולצמן, סגנית נשיא למחקר וקשרי אקדמיה, PMI ישראל