תפריט

Home

אירועים קרובים

אפריל 2018
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

בתאריך 24.03.14 התקיים במכללת"אפקה" ערב עיון בנושא "כריית נתונים וצו קריאה לשירות".

 

האירוע, אורגן במסגרת שיתוף הפעולה בין עמותתPMI, הסניף הישראלי, לבין המחלקה להנדסה וניהול מערכות שירות במכללת "אפקה", בניצוחו של ד"ר שי רוזנס.

 

הערב החל בדברי פתיחה קצרים מטעם הנציגים השונים של הארגונים הנוספים שהיו שותפים לאירוע : לשכת המהנדסים, לשכת מנתחי מערכות המידע והאיגוד הישראלי לשרשרת האספקה.

ד"ר ורד הולצמן, סגנית נשיא עמותתPMIישראל, אשר נשאה דברים בשם העמותה, סקרה את פעילות העמותה בדגש על שיתוף הפעולה המוצלח עם האקדמיה במגוון נושאים מעולם ניהול הפרויקטים.

 

 

 

בחלק הראשון של הערב הוצגה מצגת בנושא "זיהוי תובנות להגדלת ערך במערכות ופרויקטי שירות" ע"י ד"ר גונן זינגר. ד"ר זינגר הוא ראש המחלקה להנדסת תעשייה וניהול במכללה ו-CTO של חברת CB4, חברה העוסקת בתחום אנליטיקה לחיזוי ואיתור תבניות חבויות בנתונים. בעברו הוביל ד"ר זינגר פרויקטים מרכזיים בתחום מערכות מידע וכריית מידע בחיל האוויר ובעל למעלה מ-12 שנות ניסיון בתעשייה בתחום זה.

המצגת סיפקה לנוכחים טעימה קטנה ומרתקת מעולם כריית הנתונים. במהלך ההרצאה הוצגו בקצרה עקרונות התחום, שיטות איסוף המידע ואופן זיהוי תבניות בנתונים. בנוסף, נסקרו מס' מקרי בוחן מהתעשייה בדגש על התועלות הארגוניות הרבות בשימוש באנליטיקה זו.

בחלק השני של הערב, התקיים פנאל בהנחיית מר דורון אלחנני, יו"ר ACSEM, בנושא "האם השירות פתיר?". במסגרת הפאנל אירח מר אלחנני את הזוג אבי וזיווה פתיר, מחברת פתיר. אבי בעל ניסיון רב בתעשייה בתחום התקשורת (בזק, ברק, הוט) ובעל שנות ניסיון רבות משירות צבאי בתחום התקשורת. זיווה פתיר, מנכ"ל משותף בחברת פתיר, שימשה בעברה למעלה מעשור כסגנית הנשיאה העולמית של ארגון התקינה הבינ"ל (ISO) וכיום פעילה בסקטור הציבורי ותורמת רבות לקהילה בישראל.

במהלך הפאנל נחשפו הנוכחים לתובנות הרבות של הזוג פתיר, ששיתפו בשמחה מניסיונם הרב בתחום השירות בישראל ובכלל.

 

 

 

מערב העיון ניתן היה ללמוד כי אומנם חל שיפור לא מבוטל בתחום השירות בישראל, ועם זאת, במימוש של שיטות חדשניות כגון: כריית נתונים, ניתן לשדרג משמעותית את השירות, לייצר ערך מוסף ללקוחות ולבדל את השירות של החברה ממתחריה.

תודה לסגנית נשיא לענייני ממשל ותעשייה, גב' גלית יסקרביץ'- טיץ', על ההכוונה והסיוע בארגון הערב, למזכיר העמותה מר תומר יונה על הטיפול במעטפת הלוגיסטית, למכללת "אפקה" ובמיוחד לד"ר שי רוזנס, למנחה ולמרצים- וכמובן למשתתפים, אשר הגיעו ותרמו להכרה בחשיבות הנושא ובאתגרים שמציגה שיטה זו.

להתראות באירוע הבא!

תמי פרץ,PMP

סגנית נשיא PMI לאירועים

PMO בקבוצת "מכתשים-אגן" תעשיות בע"מ.