תפריט

Home

אירועים קרובים

אפריל 2018
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

סיכום מפגש מרצים, חוקרים ומנהלי פרויקטים – 19/11/2014

ד"ר ורד הולצמן, סגנית נשיא PMI לקשרי אקדמיה ומחקר.

עם פתיחת השנה האקדמית, ניתן האות להתחלת הפעילות השנתית בתחום האקדמיה והמחקר בסניף PMI ישראל. לראשונה, החלטנו השנה להקים פורום ייעודי של אקדמאים, מרצים וחוקרים שמטרתו שיתוף ידע, כלים ותובנות בכל הקשור להוראת ניהול פרויקטים במוסדות להשכלה גבוהה, וכן קידום ופיתוח מחקרים בתחומי עניין רלוונטיים.
המפגש הראשון התקיים ביום רביעי, ה-19/11/2014 במכללה האקדמית להנדסה אפקה, בחסות הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול. ד"ר יובל כהן, מתנדב ב- PMI ישראל לקח על עצמו להוביל את הפעילות המבורכת, ליזום ולארגן מפגשים נוספים של הפורום ולהקים תשתית לשיתופי פעולה נוספים של חברי הפורום.
למפגש הגיעו כ-40 משתתפים: מרצים במכללות ובאוניברסיטאות, חוקרים מנוסים ודוקטורנטים, ומנהלי פרויקטים בכירים מהתעשייה שבכוונתם לחקור תחומי עניין רלוונטיים בניהול פרויקטים. המפגש החל בברכות של נשיא PMI ישראל, מר אלכס דן שסקר בקצרה את פעילויות העמותה במגזר התעשייה והממשל, במגזר הביטחוני, בתחום החינוך, בקידום תקינה ועוד. ד"ר שי רוזנס, ראש המחלקה להנדסה וניהול מערכות שירות, בירך מטעם המכללה המארחת וסקר את מגוון תכניות ההנדסה שמציעה אפקה לתלמידי תואר שני הכוללות הנדסת מערכות, הנדסת אנרגיה, הנדסה וניהול מערכות תשתית והנדסה וניהול מערכות שירות. לאחר מכן, נערך סבב היכרות קצר שבו המשתתפים הציגו את עצמם, את הארגון ממנו הם מגיעים ואת תחומי העניין שלהם במחקר. מר שי דוידוב, סגן נשיא PMI ישראל, סיפר על פעילות PMI בתחום המתודולוגיה, התקינה והרגולציה. הוא הציג את ה- PMOK מהדורה חמישית בתרגום לעברית וסיפר על פעילותו כחלק מהצוות הכותב את ה-PMBOK הבא. שי הציג מקורות מידע לשימושם של סטודנטים ומנהלים לתבניות בעברית וכן את התקן החדש ISO 21500. ד"ר ורד הולצמן סקרה בקצרה את מקורות המידע של PMI שיכולים לשמש מרצים באקדמיה וכן מענקי מחקר המוצעים על ידי PMI לקידום המחקר וההוראה באקדמיה. ד"ר יובל כהן הציג את חשיבות הניהול הפרויקטלי בהקשר לאסטרטגיית הארגון ומפאת קוצר הזמן ועומס הנושאים הוחלט להמשיך ולדון בשיתופי פעולה אפשריים בין אקדמיה לאקדמיה ובין אקדמיה לתעשייה במפגש הבא.
באמצעות המפגש נוצרה רשת (network) של פעילים בניהול פרויקטים המתעניינים בהוראה אקדמית וקידום המחקר של ניהול הפרויקטים בישראל. דגש מיוחד ניתן לקשר שבין אקדמיה לתעשייה הן בתחומי ההוראה והן בתחומי המחקר. מנהלי פרויקטים בכירים המעוניינים לקחת חלק בפעילות בין אם בהוראה ובין אם במחקר, מוזמנים להצטרף לפורום.
תודה לכל מי שלקח חלק במפגש ולכל מי שתרם להצלחתו. להתראות במפגש הפורום הבא ששינה את שמו מחוקרים ומרצים" ל"חוקרים, מרצים ומנהלי פרויקטים" כפי שהמליץ לנו אחד המשתתפים.
המפגש הבא יתקיים ב-30 במרץ. פרטים נוספים יפורסמו בהמשך.