תפריט

מידעון העמותה

אירועים קרובים

יוני 2017
א ב ג ד ה ו ש
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

אתגר ניהול הדרישות בעולם האג'ילי

 
אין ספק שנושא ניהול הדרישות בעולם האג'ילי הוא אתגר מורכב.
בעידן בו אנו מבינים כבר מנקודת ההתחלה כי התוצר הסופי של הגרסה, יהיה שונהמהתכנון המקורי שלה (בין אם לחיוב או לשלילה), דורש מאתנו לבצע התאמות.
מהם האתגרים (והפתרונות) שבניהול דרישות בעולם האג'ילי?
 

בחזרה בזמן, בעולם ה Waterfall הכללים היו מאד ברורים ופשוטים –
בתחילת הגרסה, אנשי המוצר היו לוקחים פרק "זמן נכבד" בכדי לאסוף את המידע הרלוונטי ולבנות את מסמכי הדרישות. זמן נכבד נוסף היה מושקע ב"עיכול הדרישות", התאמות/הבהרות נדרשות, וכיו"ב אל מול בעלי העניין
למעשה, שלב הפיתוח לא החל לפני ששלב הדרישות הסתיים, אך משהחל – התלות שלו במנהלי המוצר הייתה נמוכה וזאת תוך שהוא מתבסס על כך שהדרישות לא ישתנו במהלך הפיתוח.
 
במעבר לאג'ייל העניינים החלו קצת להסתבך -
התבנית הפופולרית ביותר שאומצה (Scrum) התמקדה ברמת הצוות, הדרישות הפכו ל Backlog Itemsוהצוות נדרש להתמקד בספרינט אחד בכל פעם. אך ראייה צרה זו אובחנה מהר מאד כחלקית, שכן חסרה את הראייה הרחבה בכל מה שקשור לגרסאות גדולות של תכולה. דבר זה יצר אתגר לא פשוט עבור מנהלי המוצר
מקורו של אתגר זה הוא במספר כוחות אשר דוחפים את הנושא לכיוונים שונים -
handelen in binaire opties ervaringen אנשי הפיתוח בצוותי האג'יל – אלו הם אנשי ה R&D של הצוותים.
אנשי צוות אלו דוחפים לקבל את דרישות התכולה הבסיסית בהקדם האפשרי, וזאת על מנת
לאפשר להם לתכנן ארכיטקטורה, POC, שלבי design, וכו' ברמה מוקדמת כמה שיותר
לפני תחילת הספרינטים.
mike freeman binary option אנשי הבדיקות בצוותי האג'ייל – אלו הם אנשי ה QA של הצוותים.
אנשי צוות אלו דוחפים לקבל את דרישות התכולה ברמת פירוט רחבה כמה שניתן,
וזאת על מנת שיוכלו לייצר תסריטי בדיקות מלאים, ווידוא כיסוי מלא של פונקציונאליות, וכיו"ב
גם הם שואפים להיות מוכנים ברמה כמה שיותר יסודית לפני תחילת הספרינטים.
best place to buy Maxalt in New York New York אנשי צוות המוצר – אלו הם אנשי הצוות אשר כותבים בעצמם את דרישות המוצר
אנשי צוות אלו דוחפים לשחרר את דרישות התכולה ברמה "מספקת" בהקדם  מתוך התובנה שככל שתהליך הפיתוח יחל מוקדם יותר, כך ישנו סיכוי שיותר תכולה תספיק להיכנס לגרסה.
 
billigaste Viagra i sverige התגברות על האתגר
אחד הדברים היפים של מתודולוגיית אג'יל הינו שהיא לא רק מאפשרת גמישות, אלא שהיא
בעצמה גמישה מאד בצורת ההטמעה שלה.
יכולות להיות עשרות ואף מאות צורות שונות של הטמעת המתודולוגיה בארגונים שונים, כל ארגון בהתבסס על הצרכים שלו, על האילוצים שלו, ועל היכולות שלו.
מסיבה זו, הגישה שאציג תישאר גם היא ברמה הבסיסית, ותספק גמישות בהטמעה.
שלב ההתכנות
השלב הראשון והחשוב ביותר נקרא שלב ההיתכנות.
בשלב זה מוודאים אנשי המוצר את ההיתכנות של הדרישות החדשות לא בסופן, אלא תוך כדי הכתיבה. עבודה זו נעשית בעיקר מול אנשי הפיתוח ומאפשרת קבלת פידבק מהיר על היתכנות הדרישות, משמעות ראשונית ברמת המוצר, והנחיות מצד אנשי הפיתוח לאזורים שבהם הם מצפים לקבל הגדרות.
למעשה, נוכל להסתכל על שלב זה בצורה בה אנשי הפיתוח הם הלקוח של אנשי המוצר, אשר מספקים להם את הדרישות. 
מעגלי פידבק מהירים, וסנכרון עם הלקוח – הלא הם בבסיסו של האג'יל מניפסטו.
יצירת מסגרת
השלב השני, הינו שלב יצירת מסגרת הדרישות.
כפי שציינתי בתחילת המאמר, ישנו הכרח להבנת ההקשר (context) הכולל של הדרישות. אנשיי צוות הסקראם חייבים להבין את התמונה המלאה -  הפונקציונאליות העיקרית הנדרשת, לפני שייצאו לדרך. הדבר ישפיע על הארכיטקטורה של הפתרון, על תפיסת הבדיקות וכיו"ב.
דבר זה נעשה ע"י יצירת ראשי פרקים לדרישות הכוללות -  אלו הם ה Backlog Items של הדרישות אשר נקראות בעולם האג'יל - Epics.
יצירת Flow Scenarios
השלב השלישי הינו שלב המעבר על התרחישים המרכזיים.
גם כאן, מתוך הצורך בהבנה נכונה של התמונה המלאה של הדרישות, וסנכרון בין כוונת אנשי המוצר לאנשי צוות הסקראם - מבצעים מעבר על התרחישים המרכזיים עוד לפני שהחל שלב הפיתוח. הצורה החזקה ביותר הינה ע"י ויזואליזציה של התרחישים (wireframes). 
מסכים אלו משמשים את הצוותים לאחר מכן כ reference לכל אורך הגרסה.
הרחבת רמת פירוט הדרישות
השלב הבא מתייחס להרחבת רמת הפירוט של הדרישות.
אם עד כה התמקדנו בראשי פרקים ובמסגרת, עתה נדרשת הרחבה של רמת פירוט הדרישות, אשר תאפשר לצוות הסקראם לייצר את התכולה הנדרשת. ככלל אצבע על מנת להבטיח שצוותי הסקראם לא ימתינו לדרישות - דרישות "מורחבות" צריכות להיות מוכנות כ 1-2 ספרינטים מעבר לספרינט הנוכחי.
שינויים וסגירה של תכולה
שתי הערות אחרונות קשורות לנושא ניהול שינויים, וסגירה של התכולה. מתודולוגיית אג'יל נוצרה כמובן מתוך הצורך לתמוך בשינויים, ואך טבעי הוא שמנהלי המוצר יאהבו גמישות זו. יחד עם זאת חשובה ההבנה שישנו מחיר להכנסת השינויים, מחיר זה יתבטא ביכולת לסיים את שאר הדרישות שנותרו עד המועד המתוכנן. הדרך הנכונה לבצע זאת הינה ע"י התייעצות עם צוותי הסקראם בדבר העלות הצפויה המוערכת של השינויים, לפני קבלת ההחלטה.
המשך ישיר אשר קשור לנושא הינו סגירת תכולה (החל מרמת PBI). מתודולוגית אג'יל מתבססת על התקדמות ע"ב ערך (Value). התקדמות זו הינה אפשרית רק כאשר ניתן לאשר תכולה חלקית, לחתום אותה, ולהמשיך הלאה. יכולת זו צריכה להיות מובנת ולהתאפשר ע"י מנהלי המוצר.
 
trade options 60 seconds שורת סיכום
ניהול דרישות נכון בעולם האג'ילי מחייב איזון בין  רבדים שונים – עליו לספק מסגרת ברמה המוקדמת ביותר שניתן ע"מ - לזהות מכשולים, לבחון תאוריות, ולתעדף נכון את סדר התכולה.  עליו לספק את רמת הפירוט הנדרשת בזמן הנדרש, עודף רמת פירוט עלול להפוך ללא יעיל כאשר לא כל התכולה תיכנס למסגרת הזמן שהוקצב. ולבסוף – ניהול השינויים בדרישות צריך להיות בצורה חכמה, לתזמן אותו בזמן הנכון ובכמות הנכונה תוך הבנת המשמעות על הגרסה כולה.
 
 
Profile Image
 
יוגב טל, עורך המגזין
מנהל פרויקטים בכיר (PMP) בחברת Observeit
Agile / Lean Coach
Email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

binaire opties fsma This is Johnsons Online Cheap Jerseys of missed Dec 28 Missed 7 . By Cheap Jerseys From China First posted: Wednesday, 18 04 PM MST | Updated: Wednesday, 18 05 PM MST Flames head coach Gulutzan says centre Monahan, shown here a game against the Leafs earlier this , is developing a well rounded game. You want to be able to win for them. That includes pulling Cheap Jerseys From China kicking out the end on the line of scrimmage on the other side of the center. ARE Cheap Authentic NFL Jerseys TIRED FEELING DEPRESSED? and III both earn very comfortable livings as pros Europe - pulling six Wholesale NFL Jerseys - but forging careers overseas can be difficult.

soccer winning a championship typically requires a certain number of appearances.
No Chicago Bear has been more affected by the injuries at Authentic NFL Cheap Jerseys and this entirely was the case Thursday night's 26 loss to the Packers.
He's made winter deals involving first-round picks over the years to land Forsberg, Franson, Gaustad and Fisher. LSU's Ethan Pocic; 2.

الاتحاد الأوروبي خيارات ثنائي منظم وسطاء is also guitarist with Brack'n'File.

beställ Sildenafil Citrate receptfritt

I wasn't happy with myself.
It worked, obviously. Third on the team receptions, but the Wholesale NFL Jerseys leader with 9 touchdown grabs, Stills scored each of Wholesale NFL Jerseys final four Cheap Jerseys From China set up the Dolphins' only touchdown their playoff loss to Pittsburgh. Moreland, who won a Rawlings Gold Glove Award at first base for the Rangers last , can't wait to get started Boston. That reduces some of the risks. But because Pimentel was born the economically poor but baseball Dominican Republic, he was almost predestined to giving his tropical Cheap Jerseys nation's most-popular sport a shot. Though Smith is generally regarded as a strong defender, Kiermaier is one of the game's premier defenders center field and doesn't figure to be displaced anytime . After graduating from St. Yeah, he Wholesale NFL Jerseys Cheap Jerseys those. When I evaluate Merritt, I come away feeling he doesn't have any one great out pitch to finish the hitter or end the inning.

vantage fx binary options review Blame Petco.