תפריט

Home

אירועים קרובים

מרץ 2018
S M T W T F S
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
הכנס השנתי ה-13 נערך ב- 20 במאי 2009 בצל המשבר הכלכלי העולמי. למרות המשבר מילאו את הכנס גם השנה מאות משתתפים: מנהלי פרויקטים, ראשי מחלקות, מנכ"לים וסמנכ"לים, אנשי מע' הבטחון ועוד מחברות שונות ומגוונות את אולם AVENUE  במתחם ה- AIRPORT CITY.
 
 
את הכנס פתח נשיא העמותה, יוסי הנדלר, שהעביר את השרביט לאורח הכבוד ח"כ אופיר פינס-פז שהצהיר כי  "על רקע המשבר הכלכלי העולמי, שישראל היא חלק ממנו, לפרויקטים רחבי היקף, ובתוכם לפרויקטי תשתיות, יש ערך רב והם בעלי עוצמה וכי  פרויקטים עתירי משאבים וממון הם אלו שיחלצו את המשק הישראלי מהמיתון. על הממשלה להקדיש את המאמצים הנדרשים, לסייע למגזר הפרטי והעסקי לממש פרויקטים חדשים".
 

יוסי הנדלר - נשיא העמותה

ח"כ אופיר פינס-פז


לאחר נאומו של פינס פז, חולקו על ידו ועל ידי נשיא העמותה הפרסים לזוכים בתחרות פרס פרויקט השנה- POY 2009: את המקום השלישי השנה חלקו אור-לי עפרי וסיגל ברוך מקבוצת ישראכרט, וטניה קרשטיין מלודן. במקום השני זכה ד"ר ניסן משכיל מאלתא ובמקום הראשון יריב ויסוקר מאורנג' על פרויקט הקמת פעילות האינטרנט והתקשורת הקווית.
 

מקום ראשון

מקום שני

 
תמה חלוקת הפרסים ולדוכן הנואמים עלה ד"ר ירון זליכה, החשב הכללי באוצר לשעבר וכיום נשיא המרכז הערבי-ישראלי לטכנולוגיה והיי-טק שטען כי "ניסיון העבר מלמד, כי רוב ממשלות ישראל לדורותיהן לא 'הצטיינו' בקבלת החלטות ובמימוש שלהן. הדבר הביא לכך שבסופו של דבר, בשל היעדר אפיון ותכנון, פרויקטים ממשלתיים חרגו בעשרות אחוזים והביאו לבזבוז כספי ציבור.
אין תמיד התאמה בין הפרויקט המתוכנן, ובין היכולת ליישמו בפועל. למשל: במהלך הטמעת פרויקט ה-ERP, המרכב"ה, גילינו שאין מי שיאפיין בממשלה את מודול הרכש או מודול גביה ונכסים - כי אין גופים כאלה בממשלה".

עו"ד דניאל רייזנר, אחד המומחים הגדולים בישראל לדין בינ"ל וחבר בכיר במשלחות השלום של ישראל עם ירדן והפלשתינים, החליף את זליכה על דוכן הנאומים ונתן את הטיפים שלו לניהול מו"מ שצבר מניסיונו העשיר: " ניהול משא ומתן הוא שילוב של כשרון מולד ומיומנות נרכשת. ואילו תוצאות המשא ומתן הן בעיקר פונקציה של משתתפיו ופחות של תכניו.
 במסגרת ההכנות למו"מ, חשוב לשים דגש על זהות הדמויות המנהלות אותו, יותר מאשר על מהותו. ישנה חשיבות עצומה להכנה למו"מ: ככל שהמו"מ מתוכנן יותר, נצבר יותר ידע, שכמו במקרים אחרים, גם כאן - ידע הוא כוח. בנוסף, בשלב ההכנה ניתן לזהות פתרונות עתידיים לסיומו המוצלח של המו"מ".
נאומו של רייזנר היה מדהים ומרתק והוא זכה לתשואות ומחיאות כפיים סוערות מהקהל.
 

ד"ר ירון זליכה

עו"ד דניאל רייזנר


לאחר הפסקת קפה קלה התפזר הקהל וגדש את הרצאות מושבי הבוקר שעסקו השנה בשישה נושאים: חידושים בניהול פרויקטים, הפן האנושי בניהול פרויקטים, ניהול סיכונים, ניהול פרויקטי פיתוח, סיפורי פרויקט וניהול פרויקטים.
 
 
חמשת מושבי הצהריים נפתחו לאחר ארוחת הצהריים ועסקו בנושאים: פרויקטי יצור, מו"מ פרויקטאלי, פרויקטי תוכנה בראי AGILE ו- LEAN, כלי ניהול פרויקטים וניהול פורטפוליו-מחזון למציאות.
 

 
את הכנס חתם פאנל המנכ"לים שעסק בניהול פרויקטים בזמן משבר. בפאנל השתתפו (מימין לשמאל) אריה רמיני-מנכ"ל טלדור, שי שרגל – מנחה הפאנל, יוחנן אור-מנכ"ל הרכבת הקלה-עמוס לסקר, מנכ"ל חברת החשמל, עופר קוטלר מנכ"ל שיכון ובינוי ומשה חורב – מנכ"ל אורקל.
 
 
בסיום הפאנל נערכו שלוש הגרלות נושאות פרסים למשתתפי הכנס: iPod nano מתנת העמותה, DVD נייד מתנת Microsoft  ו-Wii מתנת רמדור.
 

 
נתראה בכנס ה-14.