תפריט

אירועים קרובים

אפריל 2018
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

הכנס השנתי ה-17 של העמותה לניהול פרויקטים

הכנס השנתי ה-17 נערך ב-27 למאי 2013, במלון דויד אינטרקונטיננטל בתל אביב. אל הכנס הגיעו יותר מ-800 מנהלי פרויקטים ובעלי תפקידים שונים מארגונים רבים, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי.
 
הכנס נפתח במושב המליאה, אותו הנחה יעקב נתניהו, סגן נשיא העמותה ומארגן הכנס. מושב המליאה החל עם דברי ברכה של נשיא העמותה לניהול פרויקטים בישראל, מר יוסי הנדלר.
 
לאחר דברי הברכה, חולקו הפרסים לזוכים בתחרות פרויקט השנה בטקס שהונחה על ידי חיים סובול, סגן נשיא בעמותה ויו"ר ועדת הפרס. הפרסים הוענקו על ידי יוסי הנדלר, נשיא העמותה ועדן בר טל, מנכ"ל משרד התקשורת.
 
הזוכים: במקום הראשון- מר ג'יי אפשטיין, חברת נתיבי הגז הטבעי לישראל; במקום השני- מר ארז קוטנר, הפניקס חברה לביטוח; במקום השלישי- מר משה שחר, עיריית תל אביב.
 
 bari                    david
 
 בהמשך מושב המליאה חולקו מלגות לסטודנטים אשר תרמו בעבודתם המחקרית לגוף הידע בניהול פרויקטים. המלגות הוענקו על ידי נשיא העמותה, מר יוסי הנדלר, מנכ"ל משרד התקשורת, מר עדן בר טל ועל ידי גברת ורד הולצמן, סגנית נשיא העמותה ויו"ר ועדת המלגות של העמותה.
 
הסטודנטים אשר קיבלו את המלגות:
מר דוד רום ומר קובי אלדר, אוניברסיטת תל אביב, על עבודתם בנושא "בניית מודל לניהול שלב המענה במצבי חירום ואסון המבוסס על תקנים לניהול פרויקטים".
מר משה דייני, אוניברסיטת בר אילן, על עבודתו בנושא "המרה אוטומטית של מפרט תוכנה לגאנט פיתוח מותאם לאילוצי הארגון".
 eden1                  eden2
 
מושב המליאה הסתיים עם הרצאתו המרתקת של מנכ"ל משרד התקשורת, מר  עדן בר טל. בהרצאתו הציג בר טל את האתגרים הרבים אשר עמדו בפני משרד התקשורת, שהוביל את מהפכת התקשורת הסלולרית בישראל בארבע השנים האחרונות.
משרד התקשורת, שמטרתו הייתה להגביר את התחרות בשוק התקשורת הסלולרית בישראל, נאלץ להתמודד עם שלוש החברות הסלולריות הגדולות, עתירות המשאבים.
 
כדי להתמודד עם אתגרים אלו, משרד התקשורת הטמיע שלושה גורמי מפתח להצלחה, אותם ניתן ליישם גם בפרויקטים נוספים:
1- ניהול אסטרטגי המבוסס על ניתוח SWOT, הכולל ניתוח הסביבה הפנימית של הארגון (חוזקות וחולשות) והסביבה החיצונית (הזדמנויות ואיומים).
2- להתמקד בנקודת ארכימדס, הנקודה שיכולה לעשות הבדל. במקרה זה, להסיר את החסמים המונעים מחברות חדשות להיכנס אל השוק.
3- ליצור את המרחב כך שלך יש את היתרון.  
 
 kahal                    moshe
 
לאחר מושב המליאה התחלק הקהל הרב בין המושבים השונים.
מושב 1 עסק בתוכנה ומערכות מידע ונוהל על ידי שי דוידוב, סגן נשיא העמותה.
רקפת יעקבי סיפרה על ניהול תוכניות עבודה באגף מערכות מידע של קופת חולים לאומית, פלג יפתחאל דן בשאלת הקצאת המשאבים בין שלבי הפיתוח בפרויקטי תוכנה ואלי פרנק עסק בשאלה כיצד אפשר לשפר את היעילות בפרויקטי IT בארגונים.
 
 

מושב 2 עסק בתשתיות לאומיות ונוהל על ידי משה שטרית, סגן נשיא העמותה.
במושב זה זכו המשתתפים לשמוע את ג'יי אפשטיין מספר על הפרויקט להקמת מצוף ימי לייבוא גז טבעי לישראל, הפרויקט שזכה בתחרות פרויקט השנה. כמו כן הוצגו שני פרויקטים גדולים ומעניינים נוספים בתחום התשתיות הלאומיות. מוטי שירי, סמנכ"ל מקורות, תיאר את פרויקט הקמת המוביל הארצי החדש ותת אלוף ניסים פרץ סיפר על הפרויקט המורכב של מעבר צה"ל לנגב.
 
מושב 3 עסק במיומנויות רכות ונוהל על ידי גלית יסקרביץ'- טיץ, סגנית נשיא העמותה.
במושב זה עומר פז ואייל ברנר עסקו בנושא מוטיבציה והנעת עובדים בניהול מטרציוני, מיכאל שוורץ הציג בפני הקהל את שאילת השאלות ככלי רב עוצמה שנמצא בארגז הכלים של מנהל הפרויקט ורוני ויינברגר חשף בפנינו את שני מפתחות ההקשבה המרכזיים של מנהלי פרויקטים אפקטיביים במיוחד.
 
מושב 4 עסק בקשרים בין הפרויקט, הלקוח והקהילה ונוהל על ידי גילי אבישי, סגן נשיא העמותה.
בת אל הלמר חשפה בפני הקהל את האתגרים הקהילתיים בניהול פרויקטי בנייה, מיכאל פלד הציג מחקר שנעשה באוניברסיטת בן גוריון העוסק במעורבות נציגי הלקוח בפרויקטים ובהתאמת אופי המעורבות לאופי הפרויקט. ענבר כהן סיפרה על אינטיליגנציה רגשית וציידה את הקהל בכלים המבוססים על עקרונות האינטיליגנציה הרגשית לניהול אפקטיבי ונכון של לקוחות.
 
 

מושב 5 נקרא מושב ערכים מוספים ונוהל על ידי אביבה דוידוביץ', סגנית נשיא העמותה.
אבינועם ניוגרודסקי סיפר על הגדרה מחדש של שיתופי פעולה בניהול פרויקטים,  דביר זהר חשף בפני הקהל את הדברים הפשוטים שמייצרים פרויקטים מוצלחים ושמוליק רייך וסלע קוצר הדגימו כיצד מינוף יכולות מערכת PPM עשוי לפתור את האתגר הניהולי בפעילות המו"פ הגלובלי ואף מסייע בניהול קשרי משקיעים.
 
מושב 6 עסק בתכנון והעצמה ונוהל על ידי אלכס דן, סגן נשיא העמותה.
במושב זה עוזי אוריון דן בשיפור האפקטיביות של תהליך האינטגרציה על ידי תכנון מלא ומוקדם, בצורה שמאפשרת הכנות מתאימות עוד לפני תחילת התהליך עצמו. פרופסור אהרן שנהר הציג את "יהלום החדשנות" אשר מתבסס על מחקר שכלל למעלה מ-600 פרויקטים ומשמש לשם ניהול חדשנות וניהול פרויקטים. לסיום, פלי הנמר המאמנטור הציג את 22 השאלות המחוללת אנרגיה ואהבה שצריכות להנחות את מנהל הפרויקט.
 
yosi                     yarin
 
מליאת הסיום חתמה את הכנס המוצלח וכללה שתי הרצאות סיום מעניינות.
בארי כץ, בעליה של חברת "בארי כץ", סיפר לקהל כיצד מנהל פרויקטים יכול למקסם את התוצאות מהצגת מצגת בעזרת שאילת שלוש שאלות:
 
1- מהו הערך המוסף של המצגת עבור קהל השומעים שלי?
על מנהלי הפרויקט להתאים את המצגת לקהל בפניו הם עומדים להרצות.
 
2- מהו הערך המוסף שאני מביא איתי לפרזנטציה הזו?
מנהלי פרויקטים צריכים להציג עצמם כאמינים, מנוסים ומוסמכים לעסוק בנושא שבו ההרצאה עוסקת.
 
3- מהי מטרת הפרזנטציה?
על מנהלי הפרויקטים להציב מטרות ראליות ותוצאות רצויות ברורות עבור המצגת.
 
כמו כן, כץ הזכיר שני עקרונות מרכזיים:
1- "חשוב כמו דג, לא כמו דייג"- כאשר מכינים את הפתיון, עליך לבחור כפתיון את המזון האהוב על הדגים, לא האהוב עליך. באופן דומה עליך להכין את הפרזנטציה.
2- "פחות זה יותר"- שקף אחד אמור להכיל בתוכו מסר אחד ברור.  
 
ההרצאה האחרונה בכנס הייתה הרצאתו של ירין קימור, מומחה לחשיבה יצירתית שיטתית, בימאי ואיש טלויזיה. בהרצאתו, אשר לוותה בהדגמות שונות מעולם הקוסמות, הדגים קימור את קבעונות החשיבה המאפיינים אותנו וכיצד אנו יכולים לחשוב באופן יצירתי "מחוץ לקופסא" ולהעזר בחשיבה היצירתית בחיינו המקצועיים והאישיים.
 
 


תודה לכל המרצים, המארגנים ולחברי הנהלת העמותה שתרמו מזמנם וממרצם להצלחת הכנס!
 
נתראה בשנה הבאה בכנס השנתי ה-18...