תפריט

Home

אירועים קרובים

אפריל 2018
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

שותפי העמותה- אילטם/אינקוסי ישראל
עמותת PMI ישראל מקדמת שיתופי פעולה עם ארגונים שונים בתחומי ענין משיקים, שקשר עימם יניב ערך לחברי העמותה ולתועלת כל הצדדים.
שותף ותיק שלנו הוא ארגון אילטם , INCOSE IL – הנדסת מערכות, שהשנה אף הורחב שיתוף הפעולה כדי לכלול:
כנסים שנתיים- מושב של ה- PMI בכנס אילטם, ומושבת של הנדסת מערכות בכנס של ה- PMI,
מפגש משותף למרצים וחוקרים באקדמיה;
ערבי עיון בנושאים משותפים ל- PMI והנדסת מערכת.
כדאי לדעת ש PMI ואינקוסי משתפים פעולה גם ברמה הבינלאומית.
לאתר אילטם

סקירת כנס אילטם - מרץ 2015:


ב- 24-25 למרץ 2015 ,התקיים הכנס השנתי הבינלאומי השמיני להנדסת מערכות של מטעם INCOSE IL בסימן "אתגרים עכשוויים ועתידיים במערכות מורכבות" .
ביום שלישי ה- , 24/3 , היום הראשון לכנס, התקיים מושב צהריים בנושא ניהול פרויקטים . למושב הגיעו כ 50 משתתפים , יו"ר המושב היתה מירב פיצו'טו , סגנית נשיא בעמותה, אשר נשאה דברי פתיחה והנחתה את המושב .
בימים בהם הפרויקטים מנוהלים בסביבת אי-ודאות מתעצמת , יש למצוא דרכים יצירתיות לעדכון הכלים שעומדים לרשות המנהל בקבלת החלטות.
על כן מושב ניהול הפרויקטים בכנס עסק בניהול הפרויקט הלכה למעשה וכלל 3 הרצאות:
הפיכת מפרט הדרישות ללוח זמנים פרויקטאלי באופן אוטומטי,
ניהול השינויים בדרישות הפרויקט תוך כדי ביצוע,
מעקב אחר סיכונים העלולים לפגוע בביצוע הפרויקט כפי שתוכנן.


הרצאה ראשונה היתה של מר מיכאל שוורץ, בנושא ניהול השינויים בפרויקט מתיאוריה לפרקטיקה

מיכאל שורץ, מנהל את גוף ה-PMO וניהול הגרסאות בחברת צ'קפוינט.
מיכאל משמש כסגן נשיא בעמותה לניהול פרויקטים בישראל (PMI), בעל הבלוג למנהלים "ניהול בגובה העיניים" ומחבר הספר "להתחיל לנהל ברגל ימין".
תקציר ההרצאה- אילו יכולנו לתכנן פרויקט ולרוץ איתו לאורך הזמן כשהתוכנית מתקתקת לפי המתוכנן – החיים שלנו היו הרבה יותר קלים. בפועל מתחוללים הרבה שינויים במהלך הפרויקט. מנהל פרויקט לא צריך לפחד מהשינויים הללו. האתגר האמיתי הוא לנהל נכון את השינויים הנכונים. בהרצאה התמקד מיכאל בתהליך ניהול השינויים וכיצד להימנע מהסכנות האורבות בתהליך.

הרצאה שניה היתה של פרופ' רועי גלברד ומשה דייני
פרופ' רועי גלברד משמש כראש התמחות מערכות מידע בביה"ס למנהל עסקים בבר-אילן.
רועי עוסק בשני תחומי מחקר עיקריים: האחד כריית נתונים והשני ניהול פרויקטי תוכנה.
רועי שימש כנציג האקדמיה בוועדה הממשלתית שהוקמה ב-2010 לבדיקת פרויקטי תוכנה גדולים בממשלה.
ב-2014 נבחר לשמש יועץ לבנק ישראל בתחום של כריית נתונים ולמידה חישובית.
משה דייני סיים תואר ראשון בהנדסה גרעינית באוניברסיטת בן גוריון.
ותואר שני עם תיזה במנהל עסקים בהתמחות מערכות מידע, באוניברסיטת בר-אילן.
משה עובד כיום בפיתוח מערכות תשתית בבנק לאומי.
תקציר ההרצאה- הצגת מערכת שפותחה במסגרת מחקר בתחום מערכות מידע, ע"י משה דייני בהנחייתו של פרופ' רועי גלברד מאוניברסיטת בר-אילן. המערכת משלבת אלגוריתם ייחודי המאפשר שימוש בתוצרים של כלי תוכנה לניתוח מערכות, הגדרת אילוצי מדיניות ארגוניים, ועריכת מגוון סימולציות, ומסייע למנהל פרויקטים לנתח ולערוך בקלות את תוכנית הפיתוח של פרויקט תוכנה.
המחקר נבע מהפער הקיים כיום בתחום. פער שמאלץ את מנהלי הפרויקטים לחזור על פעולת מנתח המערכות ולתחקר מחדש אילו יחידות נדרשות לפיתוח, יחד עם התחשבות והתאמה למדיניות ואילוצי הארגון, כגון: פיתוח מקבילי, הקצאת משאבים פנימיים וחיצוניים, כשירויות מפתחים, רמות הסיבוך והסיכון של יחידות הפיתוח השונות ועוד. פעולות מסוג זה דורשות מהמנהל זמן תכנון רב. זאת ועוד, הכלים הנוכחיים אינם מאפשרים למנהל לערוך סימולציות של מגוון מצבים, בשילוב מגוון פרמטרים, ולבחור מהן השילוב שמספק את התכנון המיטבי מבחינת הארגון.
באמצעות האלגוריתם והמערכת שפותחו, הנתונים הגולמיים נגזרים מתוצרי עבודתו של מנתח המערכות (המרוכזים בכלי ה- Software Modeling & Development), ובכלל זה כל יחידות העבודה הנדרשות כמשימות לביצוע. משימות אלו משוקללות יחד עם האילוצים הארגוניים, המוזנים במנוע החוקים שפותח, ומאפשרים למנהל הפרויקט לצפות בגאנט הפיתוח המתקבל כתוצאה משילוב הדברים, ובכלל זה בחינת משמעויות של משתנים כגון: העדפת הקדמת פיתוח של רכיבים בסיכון ולהיפך, שילוב משאבים חיצוניים (שיקולי עלות), התאמת כישורי העובד לכישורים הנדרשים במשימה (שיקולי הכשרה), חלוקת כל משימה למספר יחידות פיתוח מקבילות, הוספת מרווח בטחון בקליטת עובדים חדשים בפרויקט, ועוד.
בנוסף, כאמור, שולבה במערכת סימולציה, המאפשרת הרצה אוטומאטית של כל האפשרויות המתקבלות משילוב ערכים כלשהו במגוון הפרמטרים (כגון: טווחים משתנים של משאבים, בכשירויות שונות וכד'). הסימולציה מפיקה דוח אקסל המאפשר לבצע ניתוחים מעמיקים יותר על כל מגוון האפשרויות העומדות בפני מנהל הפרויקט ולבחור מתוכן האופציה המועדפת (כשירויות, עלויות, זמנים, סיכונים וכד').
באופן זה המערכת חוסכת זמן עבודה יקר בתכנון הפיתוח, תוך התבססות על נתונים ממקור ראשון (מנתח המערכת) ותוך מתן אפשרות ייחודית לערוך סימולציות ולבחון מספר לא מוגבל של מצבים וחלופות שראוי לבחון כדי לקבל תוצר תכנון מבוסס ואיכותי.
המחקר זכה בפרס הצטיינות בכנס PMI 2014, ולמשה דייני הוענקה מלגת מחקר מטעם איגוד ה-PMI.


הרצאה שלישית היתה של גיורא לביא

גיורא לביא, מוסמך PMP, עם נסיון מצטבר של 38 שנה בפרויקטים במגוון תחומים.
עובד מזה 15 שנה באמדוקס ומתמקד בשיפור תהליכים.
מתנדב מזה שנים רבות וחבר ועדת ביקורת ב-PMI סניף ישראל
תקציר ההרצאה- ההרצאה תיארה את סביבת העולם שבו אנו פועלים ומה ניתן לעשות כדי להתמודד עם ניהול סיכונים בפרויקטים בסביבה בה העולם שלנו המציב אתגרים חדשים, סביבה שבה המציאות משתנה בקצב הולך וגובר.
כאשר מפתחים פתרונות בתחום התקשורת והמדיה (התחום ממנו אני מגיע) יש לקחת בחשבון גם שינויים טכנולוגיים תכופים, תחרות פרועה בין ספקים, ומשתמשים שמעונינים בשרות הטוב ביותר בכל מקום בכל עת ובכל מצב.
האם הכלים לניהול סיכונים העומדים לרשותינו עונים על הצרכים ? האם יש מקום גם בתחום הכל-כך "משופשף" לחידושים ? לשאלות אלו ואחרות התיחסה ההרצאה.
זה המקום להודות לשלושת המרצים על הרצאות מעשירות ומרחיבות דעת. תודה.

וזה המקום להזכיר שביוני השנה , יתקיים הכנס השנתי של ה- PMI , ובכנס זה יובילו נציגי אילטם מושב בנושא הנדסת מערכת.